Кожен сьогодні знає, що таке телеграм. Нова соціальна мережа, що з’явилася відносно нещодавно, сьогодні формує думку електорату та виборців. У чому секрет цього телеграму та чому люди вірять? Сьогодні поговоримо про телеграм .

Телеграм (далі ТГ) – справжній феномен у світі месенджерів та соціальних мереж. Стрімка популярність прийшла до цього месенджера не просто так, збіг багатьох факторів дозволив творінню Павла Дурова зайняти своє місце під сонцем, серед інших подібних програм. По-перше, автором цього проєкту є той самий Павло Дуров, що заснував ВКонтакте та хайпанув гучним відходом від справ. По-друге, скандали, що розгорілися навколо ТГ у Росії та Білорусі, посприяли ще більшій популярності цього месенджера. Якщо коротко: ці країни звинуватили програму в порушенні анонімності та вимагали заборонити її на територіях своїх країн. І це вдалося… Вдалося прийняти рішення та постанову суду, але технічно в Росії цього робити не змогли. Це посприяло ще більшій популярності ТГ.

Анонімність та конфіденційність для багатьох користувачів інтернету є надважливим фактором. Піар кампанія телеграму всіляко доводить, що вони найанонімніші та найбезпечніші.  Хоча багато експертів доводить, що це не так, проте ТГ вже встиг знайти свого користувача.

Ексклюзивність інформації, її анонімність та екзотичність – усе це підготували користувачам автори анонімних політичних каналів у ТГ. Як не дивно, але ці канали вже сьогодні є предметом для розмов різних дослідників, а саме – їх вплив на суспільну думку.

Сьогодні навіть авторитетні ЗМІ можуть дозволити собі розмістити провокуючу інформацію, посилаючись на телеграм канал. Але головна проблема у тому, що автора публікації майже неможливо відстежити.

Телеграм приваблює своє забороненістю. Раніше було «хліб та видовища», потім «секс, наркотики та рок-н-ролл», а сьогодні «ексклюзив та дієтичну колу, будь ласка». Саме так можна порівняти ту необхідність, яку несуть в собі сенсаційні матеріали ТГ. Їх джерело невідоме, їх призначення невідоме, відоме лише одне – якщо правильно написати інформацію, то вона вплине на людину та її вибір. Ця людина може бути скептична та не вірити всьому, що пишуть, але ця провокативність, цей «секс та наркотики» приваблюють людей та залишають слід у їх свідомості.