1 сезон

2 сезон

3 сезон

Tatoo: to do or not to do

Щодня на вулиці стає все тепліше. Люди оголюють свої кінцівки, а з-під рукавів та штанів визирають різноманітні тату: великі й маленькі, чорні та кольорові. І якось ніяково себе почуваєш з «нефарбованою» блідою шкірою.

Коли ж з’явилися татуювання?

Імовірно, перші тату з’явилися в епоху палеоліту, точніше, близько 60 тисяч років тому. Часто в різні періоди існування цивілізації тату було способом уберегтися від злих духів, відмінним знаком, свідоцтвом приналежності до кола обраних.

Часто розглядалася така відмінність: для білої шкіри характерне було татуювання знаками, орнаментами і квітами, для темної – скарифікація (від англ. to scare – робити шрами).

Нанесення татуювання

Сьогодні майстри тату надають перевагу тим апаратам, які працюють від електромережі. Малюнок виходить чітким і однорідно профарбованим.

Спочатку набивають контури. Потім роблять заливку й тіні. Під час татуювання фарба вноситься за допомогою голок у верхній шар шкіри на невелику глибину.

Після заживання проколів фарба залишається в шкірі.

Зазвичай для нанесення татуювання потрібно декілька сеансів. На першому сеансі роблять контури. На другому – зафарбовування основним кольором. На третьому – розфарбовування, накладання тіней і остаточне доведення.

А які є ризики?

  • Занесення інфекції. Цей ризик гарний майстер легко зводить до мінімуму. Шкіра перед нанесенням оброблюється. Голки повинні бути лише одноразовими. Насадки для голок, фіксатори та інші інструменти обробляються, стерилізуються. Майстер обов’язково повинен працювати в стерильних медичних рукавичках.
  • Алергія. Алергічна реакція може бути лише на деякі відтінки. На чорну фарбу алергії майже не буває. Перед нанесенням тату треба обов’язково зробити тест на реакцію організму на ту чи іншу фарбу.
  • Помилка. Досить часто буває, що вже після нанесення тату в ньому знаходять помилку (наприклад, в написанні тексту). Тож потрібно бути дуже уважним, ретельно перевірити ескіз, щоб потім не ламати голову, як виправити. Був випадок, коли жінка хотіла зробити тату з іменами своїх дітей: Нова і Кевін. Коли тату було зроблене, жінка помітила, що їй набили не Кевін, а КеЛвін. Оскільки виводити тату довше і складніше, ніж наносити, жінка вирішила, що легше змінити ім’я синові. Хлопчику було 2 роки, тому для нього це не мало великого значення.

Відчуття під час нанесення тату

Кожна людина по-різному переносить біль. Хтось може стерпіти перелом кісток, а інший буде плакати від порізу пальця. Так і з тату. Багато хто каже, що відчутя схожі на ті, коли зчесав шкіру об асфальт. Ось описує біль дівчина, яка нещодавно зробила собі тату: «Тут щось середнє між опіками і синцями: ти лежиш, а по тобі водять голочкою, і це інколи приносить дискомфорт, інколи це біль, який розходиться ніби на десяток квадратних сантиметрів, а по факту там тоненька лінія довжиною сантиметр-два».

Чи варто робити тату?

Робити чи ні – особиста справа кожного. Проте це не страшно. Ризиків мало. А тату з кожним роком стає все більш модним і популярним. Якщо дуже хочеться, то обирайте досвідченого майстра і вперед!

Ірина Пяник