Щодня на вулиці стає все тепліше. Люди оголюють свої кінцівки, а з-під рукавів та штанів визирають різноманітні тату: великі й маленькі, чорні та кольорові. І якось ніяково себе почуваєш з «нефарбованою» блідою шкірою.

Коли ж з’явилися татуювання?

Імовірно, перші тату з’явилися в епоху палеоліту, точніше, близько 60 тисяч років тому. Часто в різні періоди існування цивілізації тату було способом уберегтися від злих духів, відмінним знаком, свідоцтвом приналежності до кола обраних.

Часто розглядалася така відмінність: для білої шкіри характерне було татуювання знаками, орнаментами і квітами, для темної – скарифікація (від англ. to scare – робити шрами).

Нанесення татуювання

Сьогодні майстри тату надають перевагу тим апаратам, які працюють від електромережі. Малюнок виходить чітким і однорідно профарбованим.

Спочатку набивають контури. Потім роблять заливку й тіні. Під час татуювання фарба вноситься за допомогою голок у верхній шар шкіри на невелику глибину.

Після заживання проколів фарба залишається в шкірі.

Зазвичай для нанесення татуювання потрібно декілька сеансів. На першому сеансі роблять контури. На другому – зафарбовування основним кольором. На третьому – розфарбовування, накладання тіней і остаточне доведення.

А які є ризики?

Відчуття під час нанесення тату

Кожна людина по-різному переносить біль. Хтось може стерпіти перелом кісток, а інший буде плакати від порізу пальця. Так і з тату. Багато хто каже, що відчутя схожі на ті, коли зчесав шкіру об асфальт. Ось описує біль дівчина, яка нещодавно зробила собі тату: «Тут щось середнє між опіками і синцями: ти лежиш, а по тобі водять голочкою, і це інколи приносить дискомфорт, інколи це біль, який розходиться ніби на десяток квадратних сантиметрів, а по факту там тоненька лінія довжиною сантиметр-два».

Чи варто робити тату?

Робити чи ні – особиста справа кожного. Проте це не страшно. Ризиків мало. А тату з кожним роком стає все більш модним і популярним. Якщо дуже хочеться, то обирайте досвідченого майстра і вперед!

Ірина Пяник