Миколаїв дивує кількістю літературних проектів та творчих людей. Деякі містяни непросто не просто пишуть вірші та твори, які згодом розповсюджують у соціальних мережах, а ще й створюють свої друковані видання українською мовою для популяції рідної мови та місцевих письменників.

Літературний журнал «Соборна вулиця» був заснований спільними зусиллями творчої інтелігенції міста Миколаєва та голови Миколаївської обласної ради Ігоря Дятлова.

Регіональне видання вперше побачило світ у 2012 році, його фінансування здійснюється в рамках обласної програми підтримки вітчизняного книговидання, періодичність 4 номери на рік, тираж – п’ятсот примірників. Читати його можна в громадських бібліотеках і на інтернет-сайті «Миколаїв літературний».

Презентація першого номера відбулася 2 серпня 2012 року в редакції газети «Рідне Прибужжя». Були присутні, крім ініціаторів створення журналу, також В’ячеслав Качурин, Володимир Пучков, Ігор Пох, Тетяна Фабрикова, а також літератори.

Перший номер вийшов на 120-й сторінках накладом 500 примірників. Поширюється він безкоштовно. Що дуже важливо – на сторінках видання можна побачити роботи не тільки досвідчених і вже відомих авторів, а й молодих – більше 30 молодих письменників в «Соборній вулиці» вперше отримали можливість опублікувати своє друковане слово.

Чому видання цього журналу була настільки важливо? Тому що близько ста років Миколаїв не бачив видання, яке по праву можна було б назвати оплотом інтелігенції. В останній раз такою розкішшю місцеві письменники і поети могли похвалитися в далекому 1912 році, коли в рядах преси значився журнал «Русское Слово». З тих пір відомі миколаївські прізвища можна було зустріти тільки на сторінках журналів інших регіонів України. Свій же край не міг допомогти розвиватися талантам.

Хочеться також сказати що у 2015 році Національна спілка журналістів України за результатами загальнонаціонального конкурсу присудив «Соборній вулиці» перше місце в номінації «На видноті всього світу».

Автор: Тетяна Ткаченко