У минулих текстах я вже зауважував, що для створення новин медіа Миколаєва використовували інформацію, яку надавали посадовці, прес-служби, офіційні заяви та інше. Великий об’єм інформації був отриманий з різноманітних заходів, пов’язаних з місцевим самоврядуванням.

Зрозуміло, що часи кризи — а саме такою є ковід-пандемія та введені обмежувальні заходи — головним спікером має бути людина з повноваженнями та така, якій довіряють миколаївці. Тому не дивно, що одним з головних топспікерів в місті був мер Олександр Сєнкевич.

Згідно з дослідженнями Інституту Масової Інформації у 27% новин про коронавірус на Миколаївщині спікерами виступали представники місцевої влади. Головним за цей час став міський голова Олександр Сєнкевич. Мера міста цитували у 5,7% від загальної кількості новин про пандемію, викликану коронавірусом).

Це вчетверо більше, ніж новин з посиланням на головного санітарного лікаря регіону Володимира Клочка і вп’ятеро більше, ніж цитування голови ОДА Олександра Стадніка та очільниці міського управління охорони здоров’я Ірини Шамрай.

Маю зауважити, що такий високий рівень цитування пов’язаний з тим, що мер Миколаєва з початку карантинних обмежень майже щодня виходив у прямий ефір у соцмережах “Інстаграм” та “Фейсбук”, де відповідав на питання глядачів, коментував нагальні питання, ситуації з коронавірусом у місті та регіоні, які виникали. До того ж Олександр Сєнкевич звітував про заходи, яких вживає влада і давав їм власну оцінку. Зокрема, міський голова розповідав про запровадження обмежувальних заходів у місті, купівлю медичного обладнання, необхідного для лікування хворих на COVID-19, про можливість зробити швидкий тест на коронавірус.

Звісно, чимала частка новин в медіа Миколаєва були пов’язані зі станом розповсюджування хвороби в Україні та світі загалом. Через це нерідко можна було побачити новини, що ґрунтуються на заявах представників центральної влади. Місцеві ЗМІ найбільше посилалися на головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, який, до того ж, приїжджав до Миколаєва з перевіркою стану готовності лікарень. Довгий час Віктор Ляшко вів щоденний ранковий брифінг, який стосувався нагальних питань, пов’язаних з коронавірусом. Пізніше його на брифінгах замінив Міністр охорони здоров’я України, але рейтинг впізнаванності головного санлікаря вельми збільшився — він навіть мав амбіції стати мером Києва.

Звісно ж, не можна не додати, що і головні обличчя держави мали впливу на інформаційний простір Миколаєва. Президент Володимир Зеленський нерідко робив заяви, що стосувалися перебігу боротьби проти кодів-пандемії. Також посилання на Міністра охорони здоров’я Максима Степанова та Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля були популярними у місцевих медіа.

Також залишилися і класичні вісники інформації: депутати міської ради продовжували проводити регулярні комісії на відкритому просторі, у дворі міськради. Журналісти вели прямі трансляції, могли задати депутатам питання, а ті відповідали на них.

Звісно, були в місті і проблеми з доступом журналістів до інформації, проте окремо і детальніше буде у наступних статтях.

Якщо підсумовувати, можна зауважити, що інформація розповсюджувалася в місті активно, завдяки медіа міста, а також досить ефективної роботі міського голови з інформування населення.

Автор: Валентин Молдован