Інформаційний простір завжди поповнюється подіями, які можна класифікувати за призначенням та роллю, яку вони виконують. У кожної події є декілька сторін, і кожна з них доволі важлива. Наприклад, ми можемо розглядати підвищення тарифів у транспорті з точки зори миколаївців, для них це зайві витрати фінансів та нікому непотрібна морока. У той же час для політика миколаївської міської ради даний інформаційний привід є чудовою можливістю провести власну піар кампанію. Так сталося і з інформацією про встановлення прапору-рекордсмену у Миколаєві.  

     Що трапилося?

     За наказом Офісу президента у Миколаєві встановлять гігантський прапор України. Пов’язано це з тридцятиріччям дня прапора та такою ж датою незалежності України. На проект виділяється 27 млн. гривень, з яких 13 млн. пообіцяли виплатити з державного бюджету. Залишкові 14 млн. мають розподілити між собою міський та обласний бюджет.

     Як зазначається у заяві Віталія Кіма, проєкт передбачає повне оновлення скверу «Юних Героїв» та озеленення відповідної території, чого не відбувалося ще з часів Радянського Союзу. Також голова міської ОДА запевняє, що частину фінансування забезпечать бізнесмени-добровольці.

     Реакція суспільства  

     Після оприлюднення цієї інформації ледь не кожен новинний канал міста, і не тільки, почали активно розглядати цю інформацію з усіх сторін. Анонімні телеграм канали почали публікувати матеріали з заголовками «ганьба», шукати винних та факти корупції. Саме суспільство було просто в шоці: маючи проблеми з дорогами, з інфраструктурою, маючи кризу пов’язану з коронавірусом, місто виділяє чималий кошт на встановлення 72-х метрового прапора-рекордсмена. Доцільність даного рішення залишається під питанням.

     Реакція політиків   

     Звичайно, така подія не могла оминути політиків, які чекали приводу для піару. Думки розділилися, але лише лінивий не висловив свою думку щодо цього. Розглянемо різні типи позицій:

  1. Опозиційна

      Один з лідерів миколаївського об’єднання «ОПЖЗ» Максим Невінчанний на своїй сторінці у Фейсбуці почав вже розподіляти державні кошти, а точніше – фантазувати куди б він витратив цю суму. Серед пунктів є ремонти всього на світі та реконструкції усіх скверів міста.

Віталій Кім, коментуючи встановлення прапору, виразив схвальну думку цього дійства. Він вважає, що це є більше позитивом аніж негативом, що подібні прояви патріотизму у такий час необхідні регіону.

Так воно чи ні – покаже час.

Реакцію мера міста слід віднести до окремого варіанту. Ані позитивних, ані негативних слів в адресу проекту мер не казав, але прокоментував цікавіть громадян наступним чином:

«Багато хто більше ніж коронавірусом і вакцинацією, стурбовані з приводу прапора. Ви вже задовбали з цим прапором, я вже не знаю, як відповідати, засуньте собі ці питання з приводу прапора в задню кишеню і носіть там. Я вам відповідаю ще раз, в бюджеті Миколаєва на установку прапора не виділено жодної копійки.»

Висновки:

Наскільки ці слова відповідають дійсності, за які гроші буде встановлено прапор – усього цього поки достеменно невідомо. Але фактом залишається те, що до кінця  його будівництва та реконструкції парку, ми будемо спостерігати ще чимало інформації про розподіл грошей, про схеми, про відмивання грошей і тому подібне. З нашою регіональною політикою ніколи сумувати!