На вулицях нашого міста все частіше можна зустріти людей різного кольору шкіри, а серед натовпу почути іншомовні розмови. Та чи турбує це хоч когось? На жаль, не часто можна зустріти таку привітну реакцію на іноземців та представників національних меншин, однак саме Миколаїв може пишатися цим.

На території Миколаївщини проживають представники 133 національностей, і це лише за офіційними даними 18-ти річної давності. Згідно Всеукраїнського перепису населення 2001р. на території Миколаївщини українці становлять 81,9 % населення, росіяни – 14,1 %, молдавани – 1 %, білоруси – 0,7%, болгари – 0,4%, євреї і вірмени – по 0,3%. Також тут проживають корейці, азербайджанці, роми, поляки, татари, німці – по 0,1%. Представники інших національностей, таких як чехи, дагестанці, грузини, греки, курди, месхетинські турки в 2001 р становили менше 0,1%.

Ні тоді, ні зараз багатонаціональність не була «проблемою» для нашого міста. Навпаки, це скоріше поєднувало наших містян, зближало та спонукало до співпраці. Як, наприклад, створення Союзу болгарської молоді – ініціаторами був Денис Жело і Володимир Станко. Союз болгарської молоді з 2006р. бере активну участь в громадському житті м. Миколаєва та Миколаївської області. Болгарська організація входить до складу Миколаївської міської ради національних товариств. Крім проведення факультативних занять з болгарської мови, в Центрі в будь-який момент бажаючі можуть отримати інформацію про історію, культуру та традиції болгарського народу. І що є найбільш цікавим, така послуга виявилася реально затребуваною. Так, у Центра є певні домовленості з кількома вузами Болгарії про обмін науковими публікаціями та проведення мовних і педагогічних стажувань студентів і викладачів. У мікрорайоні Тернівка, де і проживає більша частина болгар нашої області, часто відбуваються урочистості до національних свят Болгарії. Наприклад, святкування «Сурви». Варто зазначити, що хоча основними учасниками Центру є представники болгарської національності, він не є закритим, тобто всі бажаючі можуть долучитись та дізнатись для себе щось нове.

Позитивні та лояльні настрої є характерними не лише для представників національних меншин, а й для більшості містян-українців за походженням. Так, 14 вересня 2019р., в День святкування 230-річчя Миколаєва був встановлений арт-об’єкт «МИ». Це яскрава інсталяція висотою 3 м, встановлена поблизу готелю «Турист». Головною ідеєю цього арт-об’єкту є зображення нашого міста через безліч різноманітних складових, що разом створюють щось цілісне. За словами автора ідеї, дизайнера Романа Дорошенко, він спробував передати дух Миколаєва як мультикультурного і багатонаціонального міста: «МИ різні, але живемо разом, розуміємо один одного і створюємо місто, в якому хочеться жити…». Містянами та туристами ця інсталяція були прийнята дуже позитивно.

Цієї зими також доволі масовим було святкування Хануки – свята вогню, світла і духовної перемоги, що в проходило з 10 по 18 грудня. Вже 20 років на головній вулиці нашого міста загоряються ханукальні свічки, хоча цьогоріч масовому святкуванню заважали карантинні обмеження.

Подібні заходи не знаходять у нашому місті ненависників, противників або хейтерів. Це досить позитивно впливає на медійний образ нашого міста, адже Миколаїв не має новин з заголовками про національну чи релігійну нетерпимість. А серед міст України місто хоч і не виглядає достатньо безпечним, але з зовсім інших причин. Тому Миколаїв все частіше зустрічає іноземних туристів та людей, що приїздять сюди для проживання. Це було і залишається показником того, що Миколаїв – багатонаціональне і мультикультурне місто, і гостинно приймає усіх охочих незалежно від національності, релігії та культури.

Автор: Юлія Постна