Досі марити Паржем чи Римом, але змоги їх відвідати ще не мали? Не засмучуйтесь, адже Україна не менш мальовнича і романтична. Природні дива в різних куточках нашої країни і на будь-який смак. Слідуйте маршруту.

Озеро в формі серця – блакитне синє озеро знаходиться на Черніговщині, біля села Олешня. Воно виникло в результаті затоплення старих піщаних кар’єрів, у яких видобувалося сировина для виготовлення скла. Форма серця була не так вже й помітна, але коли кар’єр наповнився водою, місцеві жителі не змогли заперечувати очевидну подібність.

Озеро-серце має насичений синій колір. Це пов’язано з тим, що на дні водойми знаходиться особливий кварцовий пісок. Його кристально чиста вода вражає. Здається, ось-ось і побачиш дно озера. Завдяки своїй надзвичайній формі, воно стало таким собі знаменним місцем. Сюди прагнуть потрапити закохані туристи, щоб закріпити свої почуття. Кажуть, що вода у водоймі має особливі цілющі властивості. У сукупності з сосновим бором, що дає найчистіше повітря, озеро-серце є унікальним природним оздоровчим місцем, чим приваблює щорічно тисячі туристів з усієї країни.

Тунель кохання – популярний туристичний об’єкт, розташований біля селища Клевань, що у Рівненському районі Рівненської області. Не має аналогів у Європі та світі (до 2017 року, коли був відкритий подібний тунель у Китаї). Тунель Кохання розташований на відрізку (близько 4 км) залізничної колії, яка веде від селища Клевань до селища Оржів.

Це  – зелений тунель у лісовому масиві, утворений через рух потягу до/від деревообробного заводу в Оржеві. На своєму шляху через ліс потяг збиває гілки дерев та кущів. Унаслідок цього утворився щільний коридор певної форми. Тож це – не є дивом природи, а наслідком техногенного впливу потяга.

 Завдяки вдалому маркетингу, тунель є місцем паломництва туристів та закоханих. Є ряд повір’їв щодо тунелю та його властивостей.  Так, наприклад, дехто з молодят саджає там квіти, які символізують їхні почуття.

Дністровський каньйон – каньйон, утворений річкою Дністер і розташований на кордоні 4 областей: Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької.

Загальна довжина його становить близько 250 км, що забезпечує Дністровському каньйону місце серед найбільших каньйонів не лише в Україні, а й в Європі.

Він утворився в результаті специфічної геологічної структури місцевості, а також тектонічних рухів і процесів водної та вітрової ерозії. Флора та фауна Дністровського каньйону до кінця не вивчені, та вони насправді унікальні. За даними вчених, більше двох третіх живих організмів, які населяють ці води, є цілком унікальними видами.  Цікавим фактом є те, що аборигени пізнього юрського періоду, виявлені в цьому місці, були вперше описані в науці.

Олешківські піски – другий за розмірами піщаний масив (арена) в  Європі, розташований у Олешківському районі за 30 км на схід від міста Херсона, за Дніпром, та за 30 км від узбережжя Чорного моря. Назва походить від назви міста  Олешки. Піски складені з безмежних барханів («кучугурів»), висотою близько 5 м, давніх піщаних алювіальних відкладень Дніпра. У складі пісків – 7 необліснених арен: Каховська, Казачолагерна, Олешківська, Чалбаська, Чулаківська, Іванівська, Кінбурнська.

На території Олешківських пісків організовано природоохоронну зону – Національний природний парк «Олешківські піски», які вражують своєю первісною «східною» красою. Мікроклімат піщаної арени напівпустельний, проте він помірний, із ознаками субтропічного та  континентального. Влітку пісок нагрівається до 70 °C, і гарячі висхідні потоки, що йдуть від пісків та розганяють дощові хмари. Тому дощів тут менше, аніж у Херсоні, що на іншому березі Дніпра. Трапляються  піщані бурі, проте вони  навіть підкреслюють дива цього місця, роблять їх більш містичним та суворими.

Актовський каньйон –  розташований серед голого степу,  біля граничної прірви у кристалічному щиті (на річці Мертвовод, поблизу села Актового, Вознесенського району, Миколаївська область). Природний комплекс Актовського каньйону входить до складу Національного природного парку «Бузький Гард» та регіонального ландшафтного парку «Гранітно-Степове Побужжя».

Актовський каньйон складається із застарілих вивітрених гранітів, перерізаних Мертвоводом на глибину понад 40-50 метрів. Площа каньйону  перевищує 250 гектарів. Являє собою унікальний комплекс гранітних скель, валунів та степової і водної екосистем, розміщений на одному з найстаріших клаптиків суші Євразії. Розташований між Петропавліським (знаходиться вище за течією р. Мертвовод) та Арбузинським (р.Арбузинка при впадінні у р. Мертвовод) каньйонами

Україна ще та туристична країна.  У нас вистачає захопливих місць. Тепер головне, щоб вистачило часу та енергії для пізнання нашої держави. Не сидіть на місці. Розширюйте горизонти.  Вдалих подорожей!

Юлія Авраменко

Залишити відповідь