Під час пандемії важливим було зберігати стійкість духу, гарний настрій, позитивне мислення. Сумна статистика говорить, що під час карантинних обмежень в світі, і на Миколаївщині також, збільшилася кількість психічних проблем у населення, і як наслідок зросла кількість самогубств. Тому підтримка ментального здоров’я населення під час кризи була вельми важлива — про це наголошували експерти психотерапевти, вказуючи, що в 2020 році на 50% зросла кількість людей, які перебувають у депресії чи мають тривожні стани.

На сторінках медіа міста під час усіх карантинних обмежень, в 2019-20-21 роках з’являлися десятки новин на культурну тематику. Тільки новин та фоторепортажей з заходів, що присвячені образотворчому мистецтву. Ось лише декілька з виставок картин, які були висвітлені в ЗМІ міста і області: “Південний альбом 2020”, “Великое переселение”, “імені Вадима Пустильника” та інші.

Окрім новин мистецького характеру, створювався і розважальний контент. Протягом 2019-2021 року компанія “Ніс-ТВ” випускала гумористичну імпровізаційну програму “Слухи народу”. Де коміки з Миколаєва обговорювали новини міста і світу в веселому, жартівному контексті.

Не можна не сказати, що кожного тижня в миколаївського видання “Шиповник” виходила-стаття поради про те, які жителі міста можуть розважити себе на період карантину. Навіть вже післа переходу області в “зелену” зону і значного послаблення обмежень, такі стаття видання продовжує випускати. Додаючи слова про важливість турботи про здоров’я, як от: “І знову п’ятницю на календарі, а це значить, що прийшла пора планувати вихідні з користю. Незважаючи на карантин – працюють кінотеатри, театри і виставки. Дотримуйтесь дистанцію! Обов’язково беріть з собою маски і антисептики. Добрих вам вихідних!”

Дивлячись на різноманітність контенту місцевих ЗМІ можна зауважити, що медіа розповсюджували не лише інформацію суспільно-важливого характеру, а і створювали розважальний контент. Який, мабуть, був не менш корисний миколаївцям, ніж важливі матеріали про економіку чи політику.

Автор: Валентин Молдован