В одному з матеріалів ми більш детально розглянули таке явище, як «Халлю» – розвиток корейської культури в різних країнах світу. Цього ж разу, поговоримо про K-fashion, один із напрямів корейської хвилі.

Зараз більшість людей чи самі, чи від своїх знайомих чули про різні корейські beauty та fashion тренди. Одні вже вільно орієнтуються в цій темі, інші тільки починають знайомитися з тенденціями краси Південної Кореї.

Коли ж українська молодь почала цікавитися корейською модою? Ще десять років тому, тільки невелика частина людей знала щось про K-fashion і чим вона відрізняється від української та європейської моди. Мені, як і більшості зацікавлених людей, доводилось шукати інформацію по різних сайтах та дивитись американських ютуб-блогерів. Однак із появою Instagram, Snapchat та розвитком YouTube, Facebook і Twitter отримати інформацію стало значно простіше. Люди почали створювати свої групи, канали і блоги, де ділилися думками та новинами щодо краси, музики та фільмів Азії. А  після славнозвісного  «Gangnam Style», майже чи не весь світ звернув увагу на різні напрямки корейської хвилі, серед яких K-fashion посідає не останнє місце.

Korean fashion має безліч визначень, проте у нашому випадку, ми будемо  говорити про вміння корейців вдало підібрати свій лук та створити власний індивідуальний стиль.

Сеул – столиця Кореї, неодноразово отримував найбільшу міжнародну оцінку, як стильного міста. Щороку сюди приїжджають безліч впливових людей, фотографів, модельєрів, які відзначають талант корейських дизайнерів та блискучий вуличний стиль чи не кожного корейця. Так наприклад, славнозвісний Chanel не один раз проводив у Тондемун Дізайн Плаза показ мод, а Gucci використовує корейські символи для своїх робіт. Відвідавши найпопулярніші модні райони Сеула, я в котрий раз переконалась, що їх стиль дуже відрізняється від нашого. Однак, не зважаючи на це, на вулицях рідного міста, я все більше і більше зустрічаю людей, які намагаються використовувати K-fashion та поєднувати непоєднуване. Взувати спортивне взуття і берци під сукні та спідниці, одягати під толстовку довгу футболку, надівати окуляри без скла та використовувати воєнні портупеї – все це пішло вже з відомої нам корейської моди. В Україні ці тренди залишаються й досі актуальними, однак в Кореї  – вони вже в минулому. Те, що в них було популярним два-три роки тому, у нас стає актуальним зараз. Проте, це не привід відразу все кидати та йти стежити за новими модними тенденціями, достатньо лише знати певні основи, що допомагають корейцям створювати власний стиль.

Прикриті плечі

Не можна сказати, що всі корейці занадто релігійні, однак їх цінності лежать в консерватизмі. Тут важливо вміти балансувати такий одяг, який з однієї сторони виглядає стильним, а з іншої не буде занадто відкритим.  Іншими словами, для корейців важливо прикрити плечі, груди і живіт. Зрештою, сучасна корейська мода розвивається, і тому тенденції для корейських жінок стають все менш суворими. На вулицях можна зустріти людей, які носять топи та короткі майки, однак вони обов’язково йдуть у комплекті із джинсовим жакетом, чи іншим верхнім одягом, який прикриє ваші плечі.

Оголені ноги

Здавалося б, все повинно бути навпаки, але в Кореї оголені ноги залишаються трендом. Міні-спідниці та міні-сукні, короткі шорти – всі ці речі обов’язково будуть у шафі кореянок. Дуже часто їх вдало компанують із широким верхнім одягом,  за допомогою якого надають собі стриманого, не занадто відвертого вигляду. Для дівчат із широкими стегнами – це становить дійсно велику проблему, і для себе вони використовують вже зовсім інший стиль.

Oversize-речі

Від топів до пальт, від брюк до суконь, всім, не тільки корейцям, подобається одяг габаритного розміру. Цей стиль стосується як жінок, так і чоловіків. Вони поєднують мішкуваті речі з більш вузькими. Зазвичай  вільну футболку, блузку або светр із вузькими джинсами або спідницею. Чи навпаки, негабаритний верхній одяг разом із вільним низом.

В Кореї street style прийнято асоціювати із молодіжною культурою, так як він поєднує в собі естетику року і хіп-хопу. Під толстовку вдягають довгі футболки, а на низ вузькі джинси чи шорти. Іншими словами, використання  багатошарового одягу – це основа нового тренду. Так наприклад, носити футболку або топ з довгими рукавами під сукню чи комбінезон. Кореянки змішують і підбирають речі на свій розсуд або можуть вже знайти готові комплекти в будь-якому бутіку і зазвичай за низькою ціною. Навіть мережеві сукні поверх штанів – це тренд! Однак, ідучи на це, потрібно чітко знати, який вид штанів використовувати і дотримуватися певного поєднання кольорів. Адже корейці особливу увагу звертають на кольорову гамму та принти речей,  які вони комбінують. Починаючи від капелюху і дизайну прикрас, до самого взуття.

Саме через свою певну естетику, неповторність та зручність створюється корейський стиль. Це самовираження, яким корейці цілком можуть пишатися. Вони вчать дивитися по-іншому, але в першу чергу, вони вчать руйнувати стереотипи.

Олександра Бережна

Залишити відповідь