Одна із тем, на яку можна говорити годинами – K-beauty. До неї входить все, що стосується краси південнокорейських жінок: їх догляд за шкірою, найпопулярніші косметичні бренди, пластична хірургія тощо. У цій статті я не буду зосереджувати увагу на найпопулярніших корейських брендах. Можна загуглити цю інформацію або піти в будь-який магазин, який пропонує широкий асортимент косметики, і спитати про товари із Південної Кореї. Через різні інтернет-магазини та Beauty Store в Україні цього «добра» зараз достатньо. Мені хотілося б розповісти про саме ставлення корейців до краси та розвінчати деякі стереотипи щодо догляду за шкірою азіатських красунь.

Слід почати із найголовнішого– зовнішність в Південній Кореї зараз посідає чільне місце. Якщо коли-небудь вам доведеться побувати в країні ранкової свіжості, будьте готові зустрітися з «естетичною красою» на кожному кроці. Тут вдосталь гарних місць, де можна зробити професійні фотографії, магазинів, які продають косметичні товари, велика кількість центрів із різними брендами, реклама (яка до речі відіграє не останню роль при виборі косметики).

Корейці – це та нація, яка не приховує значущість зовнішності для їхнього суспільства. Вони відверто можуть подивитися на вас і сказати, що вам слід схуднути, змінити зачіску та навіть колір помади, пудри чи тоніку. Для українців, навіть від друзів, неприємно почути таке, а від мало знайомої людини тим паче. Проте для корейців – це звична справа, адже для багатьох з них бути прийнятим суспільством – найголовніша ціль. Через це більшість корейської молоді лягають під ніж хірурга, їдять один раз у день, загалом, змінюють себе і свій спосіб життя. Але добре й те, що за минулий 2019 рік спостерігалась невелика тенденція відмови від пластичної хірургії. Тема «Love yourself», яка висвітлювалась корейськими ЗМІ, кінематографом та молодіжною музикою зрештою привернула увагу молоді до природної краси.

Тепер поговоримо про корейський догляд за шкірою. Мені доводилось чути про те, що до цієї «процедури» входять безліч етапів. Якщо точніше, то їх десять: очищення обличчя за допомогою гідрофільної олії чи бальзаму, пінка для вмивання, тонік, пілінг, сироватка, есенція, маска, крем навколо очей, крем для зволоження та сонцезахисний. Після цього переліку голова йде обертом. Складно уявити собі увесь цей процес і ту кількість годин, які підуть на догляд за шкірою. Проте, коли я почала запитувати у своїх знайомих про ці 10 етапів, з’ясувалося, що вони й самі про нього нічого не знають. Так, ці процедури корейцям відомі, однак всі ці етапи ніяк не можуть йти один за одним і використовуватися разом. Паралельно з розвитком теми «Love yourself» у Кореї припиняють наносити на обличчя забагато косметичних засобів. Таким чином ми можемо виокремити два етапи: очищення та догляд за шкірою.

Очищення

Гідрофільна олія. Дійсно, використання олії є основою корейської процедури. Більшість кореянок навіть не змиваючи макіяж, можуть відразу використати гідрофільну олію, адже масляна основа відразу перетворюється на кремову і допомагає змити макіяж. Порівняно із бальзамами, які можуть іноді викликати подразнення, така олія підходить будь-якому типу шкіри.

Пінка або тонік. На цьому етапі потрібно зняти залишки косметики та олії. Якщо ж не має пінки, можна використовувати різні лосьйони та гелі для вмивання. Але слід звернути увагу, щоб всі ці косметичні засоби відповідали вашому типу шкіри.

Пілінг або скраб. Цей етап корейці чи не використовують взагалі, чи використовують, але один раз на 5-6 місяців. Саме через це, цьому етапу, в контексті «кожен день» – місця немає.

Догляд за шкірою

Сироватка, есенція, маска. Можна сказати, що два перших етапи – це одне й теж саме, однак есенція значно слабкіша. Вона допоможе зробити вашу шкіру більш еластичною, сироватка напроти, має потужній ефект і спрямована на боротьбу зі зморшками, освітлення шкіри, звуження пор та інше. В масці ж можуть бути присутні всі ці компоненти. Тому, слід обирати щось одне.

Крем для шкіри навколо очей та крем для зволоження обличчя. Варто переходити до цих етапів відразу після маски, есенції або сироватки не має сенсу. Корейці використовують крем для зволоження та доглядом за очима, коли не наносять на шкіру всі згадані вище етапи догляду. Адже, таким чином, можна тільки забити пори.

 

Сонцезахисний крем. Цей етап також є окремим. Кореянки наносять крем за 20-30 хвилин до виходу на вулицю. Як влітку, так і взимку. УФ-промені можуть негативно вплинути на їхню жовтувату шкіру. Вона може стати більш засмаглою або покритися плямами. А це для корейців неестетично!

Олександра Бережна

Залишити відповідь