І містяни, і гості міста добре знають, що Миколаїв має багату суднобудівну історію. У гостей, звісно, виникає бажання якось поближче ознайомитися з історією. І, скоріш за все, прямуватимуть вони відразу до Музею суднобудування та флоту, створеного 1978 року. Це філіал Миколаївського обласного краєзнавчого музею. Вас зустріне чудова, охайна і прибрана територія музею та будівля в гарному стані (яка є пам’яткою історії та архітектури державного значення, до того ж). Про багатство колекції самого музею навіть немає потреби щось казати.
Однак, буквально через квартал знаходиться інша видатна споруда, будинок офіцерів флоту. І там ситуація до болю протилежна. Облущенна будівля та занедбана територія викликають відчуття, що це просто занедбана казарма. І це не дивлячись на те, що сама будівля була створена в 1820 році, а наразі має статус пам’ятки архітектури національного значення.
Зрозуміло, чому будівлю не можна повністю реконструювати, однак я не бачу жодних причин, аби не привести до ладу хоча прилеглу територію та хоча б пофарбувати будівлю, захистити її спеціальними розчинами від впливу дощу, вітру і сонця.

Ось так виглядає будівля Музею суднобудування та флоту. Красиво, охайно, ще й лавочки для відпочинку.
Територія навколо музею.
Приклад декоративного бюсту, що слугує прикрасою та історичною пам’яткою.
Загальний вигляд Будинку офіцерів флоту.
Вид зблизька. Добре видно, що будівля не виглядає як важлива історична пам’ятка.
З пішохідної зони місцями навіть не видно, що це взагалі за будівля, через широку крону дерев.
Місцями діри в залізному паркані “прикриті” картонками, однак поруч висить новенька табличка з інформацією про цю пам’ятку.

Автор: Юлія Постна