«Made» in Ukraine

Досі марити Паржем чи Римом, але змоги їх відвідати ще не мали? Не засмучуйтесь, адже Україна не менш мальовнича і романтична. Природні дива в різних куточках нашої країни і на будь-який смак. Слідуйте маршруту.

Озеро в формі серця – блакитне синє озеро знаходиться на Черніговщині, біля села Олешня. Воно виникло в результаті затоплення старих піщаних кар’єрів, у яких видобувалося сировина для виготовлення скла. Форма серця була не так вже й помітна, але коли кар’єр наповнився водою, місцеві жителі не змогли заперечувати очевидну подібність.

Озеро-серце має насичений синій колір. Це пов’язано з тим, що на дні водойми знаходиться особливий кварцовий пісок. Його кристально чиста вода вражає. Здається, ось-ось і побачиш дно озера. Завдяки своїй надзвичайній формі, воно стало таким собі знаменним місцем. Сюди прагнуть потрапити закохані туристи, щоб закріпити свої почуття. Кажуть, що вода у водоймі має особливі цілющі властивості. У сукупності з сосновим бором, що дає найчистіше повітря, озеро-серце є унікальним природним оздоровчим місцем, чим приваблює щорічно тисячі туристів з усієї країни.

Тунель кохання – популярний туристичний об’єкт, розташований біля селища Клевань, що у Рівненському районі Рівненської області. Не має аналогів у Європі та світі (до 2017 року, коли був відкритий подібний тунель у Китаї). Тунель Кохання розташований на відрізку (близько 4 км) залізничної колії, яка веде від селища Клевань до селища Оржів.

Це  – зелений тунель у лісовому масиві, утворений через рух потягу до/від деревообробного заводу в Оржеві. На своєму шляху через ліс потяг збиває гілки дерев та кущів. Унаслідок цього утворився щільний коридор певної форми. Тож це – не є дивом природи, а наслідком техногенного впливу потяга.

 Завдяки вдалому маркетингу, тунель є місцем паломництва туристів та закоханих. Є ряд повір’їв щодо тунелю та його властивостей.  Так, наприклад, дехто з молодят саджає там квіти, які символізують їхні почуття.

Дністровський каньйон – каньйон, утворений річкою Дністер і розташований на кордоні 4 областей: Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької.

Загальна довжина його становить близько 250 км, що забезпечує Дністровському каньйону місце серед найбільших каньйонів не лише в Україні, а й в Європі.

Він утворився в результаті специфічної геологічної структури місцевості, а також тектонічних рухів і процесів водної та вітрової ерозії. Флора та фауна Дністровського каньйону до кінця не вивчені, та вони насправді унікальні. За даними вчених, більше двох третіх живих організмів, які населяють ці води, є цілком унікальними видами.  Цікавим фактом є те, що аборигени пізнього юрського періоду, виявлені в цьому місці, були вперше описані в науці.

Олешківські піски – другий за розмірами піщаний масив (арена) в  Європі, розташований у Олешківському районі за 30 км на схід від міста Херсона, за Дніпром, та за 30 км від узбережжя Чорного моря. Назва походить від назви міста  Олешки. Піски складені з безмежних барханів («кучугурів»), висотою близько 5 м, давніх піщаних алювіальних відкладень Дніпра. У складі пісків – 7 необліснених арен: Каховська, Казачолагерна, Олешківська, Чалбаська, Чулаківська, Іванівська, Кінбурнська.

На території Олешківських пісків організовано природоохоронну зону – Національний природний парк «Олешківські піски», які вражують своєю первісною «східною» красою. Мікроклімат піщаної арени напівпустельний, проте він помірний, із ознаками субтропічного та  континентального. Влітку пісок нагрівається до 70 °C, і гарячі висхідні потоки, що йдуть від пісків та розганяють дощові хмари. Тому дощів тут менше, аніж у Херсоні, що на іншому березі Дніпра. Трапляються  піщані бурі, проте вони  навіть підкреслюють дива цього місця, роблять їх більш містичним та суворими.

Актовський каньйон –  розташований серед голого степу,  біля граничної прірви у кристалічному щиті (на річці Мертвовод, поблизу села Актового, Вознесенського району, Миколаївська область). Природний комплекс Актовського каньйону входить до складу Національного природного парку «Бузький Гард» та регіонального ландшафтного парку «Гранітно-Степове Побужжя».

Актовський каньйон складається із застарілих вивітрених гранітів, перерізаних Мертвоводом на глибину понад 40-50 метрів. Площа каньйону  перевищує 250 гектарів. Являє собою унікальний комплекс гранітних скель, валунів та степової і водної екосистем, розміщений на одному з найстаріших клаптиків суші Євразії. Розташований між Петропавліським (знаходиться вище за течією р. Мертвовод) та Арбузинським (р.Арбузинка при впадінні у р. Мертвовод) каньйонами

Україна ще та туристична країна.  У нас вистачає захопливих місць. Тепер головне, щоб вистачило часу та енергії для пізнання нашої держави. Не сидіть на місці. Розширюйте горизонти.  Вдалих подорожей!

Юлія Авраменко

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *