Пропоную тобі челендж: скажи «привіт» англійською, російською, польською, французькою. А італійською? Впораєшся? Скільки мов ти знаєш? Бажаєш вивчити більше? Тоді читай цю статтю крок за кроком, і ти зможеш вразити своїх друзів і однокласників тим, що самостійно зміг досягти такого успіху.

Обери свій шлях

Тебе цікавить іноземна мова, але не знаєш як почати її вивчати? Тоді звернись до Інтернету. Безкоштовні онлайн-курси, відео-уроки на Youtube, додатки для смартфона. А можливо тобі краще навчатись за підручниками і посібниками? Обирай зважено, почитай відгуки. Ресурсів безліч, та не всі вони ефективні. Знайди саме те, що тобі до вподоби. Коли є бажання відкрити ту чи ту сторінку або ввімкнути відео, то є і результат.

«В день чи ніч негожу друг мені поможе!»

Робити щось разом завжди веселіше і продуктивніше. Вивчили якусь тему, склали діалог і можете вважати, що вже майже поліглоти. Проте і конкуренцію ніхто не відміняв. Захотілось тобі сьогодні забити на урок, а твій/твоя друг/подружка засвоїли нові слова і тепер вихваляються перед тобою? Тоді мерщій бери ручку в руки і не дай лінощам посунути тебе на друге місце.

Регулярність = успіх

Навчання буде кращим і швидшим, якщо вибрати певну годину і день, відведений саме на вивчення мови. Ти будеш знати, що маєш час на виконання завдання, наприклад, до другої години суботи. Самоорганізація – це найкращий спосіб досягти високого результату. Але добре подумай, перед тим як обирати, ти маєш знати, що саме в цей момент тебе ніщо не буде відволікати.

Підходь до справи творчо

Щоб запам’ятати нові слова чи правила, ти маєш десь їх записати. Тому пропоную поєднати корисне з приємним. Придбай блокнот чи зошит з обкладинкою, яка тобі до вподоби. Кожного разу, коли будеш діставати свій записник і його вигляд буде підіймати тобі настрій, це викликатиме непереборне бажання щось у ньому занотувати. А ось вести свої записи – це взагалі політ фантазії. Використовуй все: стікери, різнокольорові ручки, маркери. І ти зрозумієш, що навчання – справа зовсім не нудна.

Мої кумири – мої вчителі

Не уявляєш свого життя без музики? Хочеш підспівувати улюблену пісню, але не знаєш слів? Тоді ця порада точно стане для тебе в пригоді. Слухати зарубіжного виконавця і читати тексти пісень з перекладом однозначно допомагає під час вивчення іноземної мови. Натрапляєш на невідоме тобі слово, згадуєш, що воно було у якійсь пісні і можеш бути впевненим/ною, що тепер запам’ятати його буде досить легко.

Відпочивай з користю

Думаю, ти маєш про це знати, але нагадати варто. Звичайно, перегляд фільмів і серіалів з субтитрами мовою оригіналу є чи не найкращим способом для розуміння правильної вимови і написання слів. Проте, спробуй з часом прибрати текст. Таким чином, ти розвиватимеш аудіальні навички, що є дуже важливим у вивченні іноземної.

Відчуй себе носієм мови

Важливо не лише навчитись говорити тою мовою, яка тебе цікавить, а й думати нею. Тож, коли ти вже більш-менш знатимеш лексику і граматику, намагайся коментувати все, що бачиш навколо себе. Наприклад, щоб розповісти друзям веселу історію, яка трапилась сьогодні з тобою, подумай як її можна було б розказати іноземною. Не знаєш якогось слова? Обов’язково запиши його і запам’ятай! У реальному житті під час розмови побутова лексика є важливою, якщо ти хочеш виглядати як native speaker.

Отже, не зволікай, а берися до навчання прямо зараз. Сьогодні людина, яка знає як мінімум одну іноземну мову дуже цінується серед роботодавців і має більше шансів отримати престижну роботу з перспективою виїзду закордон.

Анна Недвиженко

Залишити відповідь