Для розуміння того, як суспільство ставиться до лідера думок, мною було проведене опитування через Google Форми. Метод – анонімний. Основна мета – дізнатися суспільні настрої щодо лідера думок і які характеристики він повинен мати. Опитування складалось з трьох основних питань. Два у вигляді тесту і один з короткою відповіддю: «Хто є лідерами думок на сьогодні?», «Які три позитивні якості повинен мати лідер думок?» та «На вашу думку, чому люди готові довіряти лідерам думок?». Всі три питання були відкритими.          У першому питанні було запропоновано п’ять варіантів, один з яких «важко відповісти». У цьому питанні головним було дізнатися, кого люди вважають сучасними лідерами думок.

          Відповідь на друге питання розкриває, які саме якості у лідерові хочуть бачити респонденти. Це питання також тестове, яке складалося з чотирьох варіантів. Тут можна було запропонувати й власний варіант.

Відповідь на третє питання респондент мав написати сам. Там мала бути коротка аргументація того, чому люди готові довіряти лідерам думок. Відповіді можна поділити на дві великі групи, в одній – люди вважають, що за лідером думок народ готовий йти аби мати певний орієнтир, мати такого собі провідника: «Потрібен провідник в океані інформації», «Люди довіряють думці, що для них є авторитетною», «Людям потрібен впевнений в собі провідник, який буде краще знати ситуацію, або ж буде впевнений в тому що краще її знає» і тому подібне. Інша група людей вважає, що лідер думок потрібний для того, аби зняти з себе відповідальність та спиратись на чужу позицію: «Бажання казати розумні речі не навчаючись цим речам, а просто повторюючи за лідерами», «Бо їм легше, коли вони мають когось, на чию позицію можна спиратись», «Тому що самі не мають своєї точки зору, їм краще потім когось звинувачувати, чим спробувати самому» та тому подібне.

Опитування проводилось впродовж двох діб, його пройшли 50 респондентів – 15 чоловіків та 35 жінок.

Сергій Король

Залишити відповідь