Їх знає увесь світ: відомі люди з інвалідністю

Багато відомих людей в історії мали дуже серйозні проблеми зі здоров’ям, але всі знають про  їх досягнення, і це не завадило їм стати справді “великими”.

Франклін Д. Рузвельт

“Робіть те, що можете, тим, що маєте, там, де ви є”.

Як 32й президент США, він став одним з головних героїв американської історії.  Він єдиний президент, який обирався більше, ніж на два терміни.
(Під час президентства з 1932 р. і до смерті у квітні 1945 р., він обирався 4 рази поспіль).  Рузвельт був обраний президентом вже після хвороби, тому йому довелося користуватися візком.  

Але його інвалідність не завадила йому керувати величезною країною у важкі часи світової кризи та Другої світової війни.  Його робота допомогла США процвітати;  створення ООН також належить їм.

Стівен Хокінг

Англійський фізик-теоретик і космолог, засновник і директор Центру теоретичної космології в Кембриджському університеті.  У віці 20 років (він був студентом коледжу) Хокінг почав виявляти ознаки бічного аміотрофічного склерозу – хвороби Шарко, яка призвела до паралічу.  Тоді лікарі вважали, що йому залишилося жити 2 роки.

Після ряду операцій йому видалили дихальну трубу, і він втратив здатність говорити.  Друзі дали йому синтезатор мови, який він вбудував у свій візок.  Лише вказівний палець правої руки зберігав будь-яку рухливість.  Пізніше рухливість залишалася лише в лицьових м’язах шиї, перед якими прикріплений датчик, за допомогою якого фізик керує комп’ютером, що дозволяє йому спілкуватися з іншими.  Він – восьмий геній у списку “100 геніїв нашого часу” – продовжував жити повноцінним життям, вчитися новим і передавати свої знання про світ!  Він досліджував чорні діри, секрети Всесвіту і керував Центром теоретичної космології Кембриджського університету.  Хокінг зазначав, що суспільство має пропонувати людям з інвалідністю можливість розкрити свій потенціал.

Вікторія Модест

Мабуть, найнезвичайніша модель і співачка у світі.  Сексуальна дівчина з сильним голосом, як у Бейонсе, не має ніг.

Коли Вікторії виповнилося 6 років, різниця між двома ногами була вже дуже помітною.  А в 12 років дівчина перенесла до 15 операцій – все невдало. Лікарі порадили матері віддати дочку в дитячий будинок – але, на щастя, вона не залишила її одну.  Зрештою Вікторія залишилася в Лондоні, але британська медицина також не змогла їй допомогти.  І нарешті, дівчині вдалося переконати хірургів, що ногу потрібно ампутувати.  За словами самої Вікторії, ампутація принесла довгоочікуване полегшення.  Дівчина нарешті здобула впевненість у собі, почала займатися музикою – і з великим успіхом: Модест нещодавно представив свій перший кліп.  Тож вона змогла заявити про себе як про альтернативну співачку та модель.  Вона використовує 8 різних протезів, найвідоміший і незвичайний з яких у формі чорного шипа.

Нік Вуйчич

Австралійська пастор та мотиваційний оратор народився з синдромом тетраамелії або вродженою вадою, пов’язаною з відсутністю кінцівок.  Однак це не зупинило його і не заважає його робочому життю.
З народження у хлопчика були відсутніі руки та ноги, але була часткова стопа з двома зрощеними пальцями.  Це дозволило хлопчикові навчитися ходити, плавати, кататися на ковзанах, серфінгу, працювати на комп’ютері та писати після хірургічного поділу пальців.  Нік почав відвідувати школу інвалідів ще в дитинстві, але коли на початку 90-х років в австралійському штаті Вікторія змінився закон про інвалідність, його батьки наполягали на тому, щоб їх син відвідував загальноосвітню школу. У віці десяти років Нік вирішив втопитися.  Він сказав матері, що хоче скупатися, і попросив віднести його у ванну.  Ось як він згадує ці хвилини: «Я намагався повернути своє обличчя у воду, але залишатися в такому положенні було дуже важко. В мене нічого не виходило, але за цей короткий час я дуже чітко уявив свої  похорони. Я б не зміг  так нашкодити батькам.  Зрештою, все, що я бачив від них, – це величезну любов”.

У віці 21 року Нік Вуйчич закінчив Брісбенський університет Гріффіта, отримавши подвійний ступінь бакалавра з бухгалтерського обліку та фінансового планування.  Виступаючи у церквах, тюрмах, школах та дитячих будинках у 1999 році, він швидко заснував некомерційну організацію “Життя без кінцівок”, яка створювала благодійні організації та допомагала людям з обмеженими можливостями у всьому світі.
У 2005 році Нік Вуйчич був номінований на премію «Юний австралієць року».
Він гастролював у багатьох країнах світу, виступав у школах, університетах та різних організаціях, брав участь у різних телевізійних шоу та писав книги.  Його перша книга « Життя без кордонів. Шлях до приголомшливого життя» була випущена в 2010 році.

Хью Херр

«Я вважаю, що людей з обмеженими можливостями немає. Обмежені лише можливості технологій».

Розвіюванням міфів про інвалідність, Хью Херр, директор групи мехатроніки при випробувальній лабораторії Массачусетського технологічного інститут, займається вже 27 років.  

Йому було 17, коли після невдалого альпіністського сходження, йому ампутували обидві обморожені ноги.  Сьогодні йому 45 років і він є одним із найвідоміших фахівців з протезування. 

Автор: Вікторія Ткаченко