Моніторинг доступності у Миколаєві

У Миколаєві менше 30% закладів соціального спрямування обладнані пандусами, туалетами та іншими необхідними зручностями для людей з інвалідністю.

Про це розповіла голова Миколаївської обласної організації осіб з інвалідністю, позаштатний радник Миколаївського міського голови Ольга Степаненко в програмі «Добрий вечір» на НІС-ТВ. (повний випуск тут – https://youtu.be/V4jVnQTdVc0)
Вона повідомила, що нещодавно в Миколаєві провели моніторинг доступності важливих для людей з інвалідністю об’єктів – управлінь, департаментів та територіальних центрів соцзахисту.

«Ми не торкнулися теми ні медичних установ, ні освітніх.  Поки що ми почали з малого, але головного.  Людина з інвалідністю, яка стикається з тією чи іншою проблемою, в першу чергу прийде в управління соціального захисту.  На жаль, не всі з цих установ є доступними.  З усього, що ми бачили, ну може 30%.  І це ще я по-доброму завищила», – розповіла вона.

Ольга Степаненко повідомила, що при Миколаївській міськраді відновлюють роботу Комітету доступності, який буде розглядати ці проблеми.
Також ведучий програми Віталій Мехеда поцікавився, чому часто пандуси, які облаштовують для людей з інвалідністю, виявляються для них не придатні.

«У людей з інвалідністю є таке правило – «Не будуйте для нас без нас».  Елементарно їх не запрошують на огляд, коли ці пандуси ставлять.  Або люди елементарно не відкрили Державні будівельні норми, де сказано, як будувати пандус», – додала вона.

Ольга Степаненко згадала випадок, що коли проблема відсутності пандусів почала активно висвітлюватися, один миколаївський бізнесмен побудував своє кафе і обладнав його пандусом, який «входить» в стіну.

Тож, наскільки Миколаїв адаптований для людей з інвалідністю, і які перспективи в цьому напрямку очікують місто в майбутньому? Ми сподіваємося на краще, а як буде насправді – побачимо в майбутньому.