Усе в нашому світі відносно, у тому числі гроші, які ми можемо собі дозволити витратити. Одні можуть щодня розлучатися з коштами, які еквівалентні щомісячній зарплаті інших.

Проте, як вчинили люди, які мали 100 доларів? Пообідали у дорогому ресторані, придбали фірмову річ або провели вихідні на морі?

У це важко повірити, але Юлія та Андрій почали свій бізнес. Сто доларів у кишені, два комп’ютери та величезний ентузіазм – так починається історія п’ятирічної фірми «Nude», чию назву з легкістю пізнають на західній та центральній Україні.

Стартували майбутні бізнесмени, як більшість, з єдиного бажання – створити справу, хоча б невелику, проте свою. Вирішила пара закоханих займатись дизайном проектів інтер’єру. Вибір цей був невипадковим, адже обидва мали вищу профільну освіту та досвід роботи у цій сфері.

На незначні кошти наші герої зняли перший офіс, який «з’їв» основну частину бюджету та почали шукати собі команду. Юлія ділиться спогадами, що одного дизайнерського досвіду роботи виявилось недостатньо, адже не вистачало управлінського. Коли його немає – важко все. Необхідне розуміння того, що помилок буде надзвичайно багато, майже на кожному кроці, проте це не привід розчаровуватись у всьому, що почав. Тому необхідно було з першими працівниками вчитися, як будувати бізнес. Шишок набили дуже багато.

Важко було все: знайти клієнтів, «продати» та зацікавити своїми послугами, структурувати працівників та, звісно ж, бюрократична частина.

Для того, аби ім’я студії почало бути впізнаваним і заробило гарну репутацію, знадобилось два роки працювати у шаленому ритмі – це 7 днів на тиждень по 15 годин,  були навіть випадки, коли була необхідність залишатися в офісі на 1-2 ночі.

Зараз вже вибудувалася чітка позиція: Андрій вміє реагувати у надзвичайних ситуаціях та вести переговори із проблемними клієнтами. Юлія трохи скромничає та вважає, що все тримається тільки на Андрієві, бо в неї поки що немає того вміння: контролювати свої емоції та бути менш м’якою людиною. Проте, Юля – душа колективу, вона вміє знайти до кожного свого робітника підхід і дати саме той проект, який буде гармоніювати з внутрішнім світом працівника.

Протягом п’яти років Андрій та Юлія завжди перебувають разом, спочатку навіть на заміри їздили вдвох. Наразі в цьому немає потреби, адже цим вже займаються архітектори і дизайнери. Це дійсно та справа, яку вони надзвичайно люблять, з якою прокидаються і засинають, яка не набридає.

Найголовніше, вважають власники, що в них є переконання в тому, що досвід це завжди добре: позитивний чи негативний – він безцінний, адже завдяки ньому ти зможеш рухатися вперед та зростати.

П’ять років тому наші герої не могли уявити, що зможуть відмовити проблемному клієнту, проте зараз, коли вони вже незалежні, вибудували інші пріоритети. Для них на першому місці – спокій та позитив у колективі. А грошей всіх не заробиш.

Час не стоїть на місці, як і мода. Студія дизайну часто подорожує в інші країни на міжнародні виставки в гонитві за досвідом та новими технологіями. Наразі студія приймає замовлення не тільки по всій Україні, а і має можливість співпрацювати зі всіма охочими, навіть на відстань у кілька тисяч кілометрів.

Незважаючи на це, власники все одно не позиціонують себе, як супер круту студію, адже вважають, що завжди є куди рости. Хоча, як кажуть по секрету працівники, вони боялися відправляти резюме на вакансію дизайнера, адже вважали, що у них немає жодних шансів для рівня, який поставили Андрій та Юлія.

Мабуть, секрет успіху у тому, що для них це не робота, це дещо більше. Колектив – сім’я, яку дуже цінують та люблять. Офіс, як другий будинок, і наші герої роблять все для того, щоб кожен працівник себе почував аналогічно.

Ми повинні адекватно порівнювати свої можливості та бажання. Гроші, вік, місто – це все неважливо. Основні правила – по-справжньому любити і вірити в те, що ти робиш. Жити своєю справою та помилятися. Без помилок не будеш знати, що такий солодкий смак успіху!