Їдемо далі, заснування могилянки почалося у 1995 році, хоча офіційно університет було засновано у 1996.

За словами ректора, суднобудівна галузь занепадала і потрібно було відкривати щось нове, щоб Миколаїв мав кваліфікованих працівників: екологію, ІТ-технології, економіку.

На минулій екскурсії було сказано, що у ректора ідея заснування виникла у червні 1995, вже у вересні Леонід Павлович пішов до міськради, щоб дізнатися, як втілити цю ідею в життя. Тодішній мер порадив йому звернутися до Департаменту освіти, яким на той час керувала Мейжис Ірина Альбертівна, яка, до речі, засновник факультету політичних наук і досі працює в університеті.

Звичайно, потрібна була підтримка від місцевої влади, підприємств та організацій, щоб вони були зацікавлені у випуску нових спеціальностей з нового університету.

У 1992 році було відроджено у столиці Національний університет «Києво-Могилянська академія», яка підпорядкувалась не Міністерству освіти та науки, а саме Кабміну. І для того, щоб відкрити філію київського університету у Миколаєві, ректор звертався саме до Кабінету Міністрів України.

Але в першу чергу потрібно було отримати згоду з Києва, що керівництво не проти відкриття філії миколаївської Могилянки. На той час президентом Києво-Могилянської академії був В’ячеслав Степанович Брюховецький, а ректором Сергій Степанович Іванюк. Однією з головних умов відкриття було викладання українською та англійською мовами.

Коли усі документи були зібрані, 17 січня 1996 року, відбулося засідання Вченої Ради Києво-Могилянської академії, там було прийнято рішення про заснування філії у Миколаєві. Тому 17 січня вважається днем народження нашого університету.

Далі потрібно було видати документ – рішення Кабінету Міністрів України, який підписано 3 липня 1996 року.

Ця дата має для могилянки певне історичне значення, адже кожного року 3 липня в університеті відбувається «Конвокація» – вручення дипломів студентам-бакалаврам.

31 серпня 1996 року відбулася перша посвята у студенти, і вже наступного дня у двері Миколаївської філії «Києво-Могилянської академії» увійшли перші студенти.

Дар’я Хрипко