Уже 30-го червня всі випускники українських шкіл писатимуть ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання) з української мови. Саме ЗНО з цього предмету демонструє не лише знання шкільної програми, а ще й рівень знання рідної мови.

У режимі карантину підготовка до незалежного оцінювання видозмінилася та перейшла у режим онлайн, як всі інші види навчання. Хтось продовжив дистанційно готуватися з викладачем, хтось – з репетитором, а дехто навіть зайнявся самопідготовкою. Як готуються до ЗНО з української мови та літератури миколаївські школярі читайте нижче.

Я готувався зі своїм вчителем, поки ще було дистанційне навчання. Зараз я готуюся за посібниками ЗНО цього року та минулорічним. Я не прагну отримати 200 балів, тому займатися додатково немає сенсу.

Моя старша сестра складала ЗНО 2 роки тому, українська у неї була на 189 балів. Головною її порадою є пройти онлайн-тести за всі роки існування ЗНО. Я пройшла вже десь 80% і дійсно помітила, що питання повторюються, але іншими словами та на інших прикладах. Думаю, що підготовка за сценарієм старшої сестри допоможе мені отримати не гірший результат.

Я займаюся з репетитором з кінця 10-го класу. Зараз ми також продовжуємо займатися по відеозв’язку щочетверга, але сама я також готуюсь у будь-яку вільну хвилину, тому що дуже хвилююсь, щоб ті теми, що ми пропустили в зв’язку з карантином, не відзначилися негативно на моїх балах.

Моя мама вчитель української мови та літератури і вона майже щодня змушує повторювати програму. Але я вважаю, що такий підхід вже давно є застарілим, тому що практика попередніх років показує, що лише знання програми не гарантує відмінний результат на ЗНО. Необхідно також розвивати свою логіку та креативне мислення, тому що вірні відповіді на багато запитань я даю інтуїтивно.

Порада кого з випускників є найдієвішою та найбільш корисною, поки що неможливо сказати, адже ми не знаємо їх результатів. Але якщо поєднати всі вищенаведені способи підготовки, то результат точно виявиться набагато кращим. Адже, зайвих знань, як відомо, не буває.

Світлана Романчук

Залишити відповідь