Сьогодні все частіше відомі компанії одягу турбуються не тільки про якість матеріалу, але і про безпечне його виготовлення й наслідки використання. Тому світові будинки моди, як H&M, Calvin Klein, Vivienne Westwood, і відмовляються від натурального хутра та шкіри. Такий крок, своєю чергою, привертає увагу як виробників одягу, так і покупців до альтернативних матеріалів.

Ми часто можемо бачити, як бренди одягу акцентують на тому, що їхні вироби виготовлені зі штучної шкіри або еко-шкіри. Та чи це різні матеріали? Спробуємо розібратися.

Штучна шкіра складається з полівінхлориду (ПВХ) і текстилю, або синтетичного волокна. Еко-шкіру ж отримують шляхом нанесення мікропористої плівки з поліуретану на тканинну основу. Для виготовлення основи використовується бавовна або поліефір.

 

У штучній шкірі все псує цей ПВХ. Він простий у догляді, стійкий до ультрафіолету і не пропускає вологу. Але він погано тримає тепло, не пропускає повітря і може викликати алергічні реакції. Для виготовлення штучної шкіри використовуються пластифікатори і стабілізатори. Вони не зовсім безпечні для здоров’я людини. І саме через них матеріал має неприємний запах.

Обравши еко-шкіру, ви отримуєте міцний, еластичний, тактильно приємний виріб. Крім того, за рахунок пористої структури, матеріал дозволяє шкірі дихати. Також еко-шкіра є гіпоалергенним матеріалом. І що не менш важливо, серед усіх штучно створених матеріалів в еко-шкірі найнижчий відсоток синтетики. Тому саме вона є гарною альтернативою для людей, які хочуть відмовитися від натуральної шкіри і які не мають бажання переходити на синтетичні матеріали.

Фейкові бренди, жінки на підборах і жарти підсвідомості

Безумовно, еко-шкіра набагато краща штучної. Однак не варто відправляти штучну шкіру на «пенсію». Цей матеріал користується особливою популярністю, адже його застосовують у різних сферах життя, а коштує він набагато дешевше, ніж натуральна або еко-шкіра. Тому штучна шкіра ще довго буде зберігати свою актуальність і користуватися попитом на ринку.

Фото з відкритих джерел