Причина перша − дизайн.

Він дуже естетичний, все підігнано під один стиль, ніщо не виділяється. За канонами Material Design, швидко і в мінімальну кількість кліків. Так само плюсом є розмір програми, він менше, ніж у Whatsapp, Viber тощо.

Причина друга − всеїдність.

На кожному кроці − Android, iOS, Windows, Mac OS і навіть Web-клієнт. Причому працює однаково добре скрізь, ну, і дизайн радує. Що ще потрібно для щастя?

Причина третя − хмарність.

Усі ваші листування, фоточки з відпочинку, відео з котиками − все зберігається у хмарі. Усе, звичайно, урізане, зате ніколи й нічого не втратиш. Це, звісно, не новація, але реалізовано краще, ніж у WhatsApp, де вас запитують, зберігати чи ні. Тут все по дефолту, і стати дурнем не вийде.

Причина четверта − безпека.

Ті самі секретні чати з автовидаленням, паролі на вхід і двоетапна авторизація. Тобто він більше захищений, ніж інші месенджери, і це може стати вирішальним фактором для багатьох. Але працює все як годинник, пароль ніяк не обійти, двоетапна авторизація запобігає спробі злому. Про секретні чати, сподіваюся, знають всі.

Причина п’ята − боти, канали і стікери.

Начебто дурість, а популярно. Я сам не любитель цього всього, але дуже багато моїх знайомих активно юзають це. І зроблено справді зручно. Що управління, що використання. Ви можете створити бота через сам клієнт (хоч і найпримітивнішого), і там вже є все, що завгодно. Стікери, звичайно, спірний момент, але все безкоштовно, і це дуже приємно.

Підсумок.

Дуров у черговий раз зробив супермасовий продукт, який вже підірвав світ месенджерів. Він повністю безкоштовний, у нього розкішний інтерфейс, він є на кожному кроці, і навіть є безпека. Також є дзвінки, що я вважаю величезним бонусом. Висновок такий. Качати, не замислюючись, і друзів спонукати перейти.

Александр Олексенко