Хотів би розпочати свою статтю, пояснивши простими словами, що таке хвороба Альцгеймера. Хвороба Альцгеймера є одним з різновидів деменції (синдром, що характеризується деградацією мислення, поведінки). Деменція вражає в основному людей старшого віку, проте вона не є нормальним станом старіння. Зазвичай деменція типу Альцгеймера розвивається після 65 років і неухильно прогресує, але зустрічається і так званий ранній Альцгеймер у молодих людей до 30.  Люди з деменцією часто бувають позбавлені основних прав і свобод, доступних для інших людей.   У багатьох країнах в будинках для людей похилого віку та установах інтенсивної терапії широко використовуються матеріальні ресурси і хімічні препарати для утримання пацієнтів, навіть незважаючи на наявність нормативних положень щодо захисту прав людини на свободу і вибір.

  Та чи справді для людей, що страждають цією хворобою, всже немає ніякої надії?

Член британського суспільства Альцгеймера доктор Джеймс Пікетт вважає, що нове дослідження дає надію на появу нових методів лікування.

  “Результати, отримані при дослідах на лабораторних тваринах, дають відповіді на деякі відкриті до цих пір питання в нашому розумінні процесів, які викликають синдром Альцгеймера, особливо в тому, що стосується ролі, яку відіграє при цьому імунна система”, – пояснює Пікетт.

  Група американських вчених, що представляють Школу медицини при Університеті Дюка, провела лабораторне дослідження, в ході якого було створено ліки від хвороби Альцгеймера. В ході багаторічних досліджень вчені створили препарат здатний не тільки запобігти страшне захворювання, але і вилікувати вже страждаючих від хвороби Альцгеймера людей.  Фахівці провели дослідження на мишах. Їх імунна система є схожою на людську.Нові ліки працюють на рівні імунної системи, допомагаючи їй боротися зі згубними наслідками захворювання.

  Медики впевнені, що ці ліки є важливим кроком в боротьбі з раніше невиліковною хворобою. Препарат можна використовувати не тільки для профілактики, але і для повного лікування важкохворих.

  Ці дослідження є не просто величезним кроком у боротьбі з цією, здавалося б, невиліковною хворобою, можна сміливо сказати, що ці дослідження дають шанс людям спокійно зустріти старість з ясним розумом.

 

Олександр Запотоцький