1 сезон

2 сезон

3 сезон

«Фотографія – це те, чим я горю вже протягом тривалого часу» – Юлія Спінчевська

Наше життя важко уявити без фотографій. Тримати усі спогади в пам’яті неможливо, а знімки не лише нагадують нам про те, з ким ми проводили свій останній день народження, а й повертають нас до найщасливіших моментів. Сьогодні, будь-хто може зробити фото, викласти його у соцмережі і отримати енну кількість лайків. Проте, не кожному вдається робити якісну картинку та ще й заробляти на цьому гроші. Своїми секретами зйомки, про те, що її надихає, та як зробити свою улюблену справу прибутковою ділиться з нами студентка Юлія Спінчевська.

 • З чого почалось твоє захоплення фотографією?
 • Перші спроби були у 2012 році, коли я натрапила на одну групу «Вконтакте». Тоді я загорілась фотографувати, щоб брати участь конкурсах, які проводила та група. Я позичила у бабусі «мильничку», якою ніхто не користувався і робила фотографії на неї протягом довгого часу. Потім моя подружка придбала дзеркальний фотоапарат, який на той момент нам видавався чимось надзвичайним у плані рівня фотографії. Ми іноді зустрічались, щоб пофотографувати одна одну. Мені подобався сам процес і, в принципі, результат теж. А вже з 2018 року, коли в мене з’явилась власна дзеркальна камера, я почала більше занурюватись у цю сферу.

 • Чи приносить тобі зараз дохід твоє хобі?
 • Регулярного доходу немає, але були деякі зйомки, за проведення яких я отримувала гроші. Я пофотографувала подругу, вона виставила ці фото в Instagram та відмітила мою сторінку. Цього ж дня мені написала її знайома, що теж хоче зйомку від мене, запитала, скільки це коштуватиме. Так відбулась моя перша оплачувана зйомка. Потім я сама стала більше виставляти своїх робіт, до мне почали звертатись вже мої знайомі з такою ж метою – пофотографуватись у мене. Це не часто й не регулярно, але буває.
 • На твою думку, чи потрібно знати теорію для того, щоб робити якісні фото або достатньо лише практики?
 • Треба хоча б мінімально знати, що таке ISO, діафрагма та витримка, за що вони відповідають та як їх налаштовувати, залежно від того, яку картинку ми хочемо отримати. До цього можна прийти шляхом пізнання в процесі фотографування, але я б радила спочатку ознайомитися із цими функціями, перш ніж активно фотографувати. Коли ви побачите різницю, буде просто шкода часу і знімків, які могли бути цікавіші, якісніші, як би ви раніше знали, як правильно налаштувати фотоапарат. Це я з власного досвіду кажу. Звичайно, можна поставити все в автоматичний режим та робити непогані знімки так, але з таким підходом можна фотографувати і на телефон. Також важливе бачення кадру. У деяких воно є за промовчанням, тоді простіше. Але, я думаю, що цьому можна навчитися і розвивати цю якість.

 • Який твій улюблений жанр або стиль у фото і в якому жанрі або стилі фотографуєш ти найчастіше?
 • Найбільше я отримую задоволення, коли роблю фешн-зйомки, знімаю портрети. Мені дуже подобається попередня підготовка до них, я наче намагаюсь надати фізичну форму всім абстрактним задумам у моїй голові. Іноді це буває складно. Я маю відчуття того, що я хочу бачити на фото, але я не завжди розумію, як це має виглядати, не кажучи вже про те, як це втілити. Можливо, це якась незрілість свого роду. Але процес збору різних ідей і компонування їх в концепцію зйомки дуже надихає та запалює ще більше. Буває треба йти на компроміс із самою собою. Це складніше, ніж коли ти відстоюєш свій погляд із кимось. Тут тобі однаково подобається декілька варіантів, хочеться зробити і так, і так, але розумієш, що буде перебір, і тоді потрібно обирати й надавати перевагу чомусь одному. Дуже люблю портрети за те, що маю можливість передати своє бачення краси людей. Насправді це так само суб’єктивно, як і сам зміст, який кожен вкладає в це поняття, але мені приносить задоволення, що я можу показати, як це бачу я.
 • Чим або ким ти надихаєшся?
 • Мене можуть надихнути будь-які дрібниці, які оточують у повсякденному житті. Я можу сидіти на парі і побачити, яку гарну тінь відкидає віконна рама. Сонячне світло – особливе джерело натхнення для мене. З ним можна довго бавитись, і воно ніколи не вичерпує себе. Часто буває, що бачу незнайому людину і вже уявляю концепт зйомки з нею. Або знаходжу якусь вінтажну річ у запиленій коморі на дачі й мене знов осяює геніальною ідеєю, як її можна обіграти на фотографії.
 • Якими програмами або додатками ти користуєшся для обробки фото і чому саме ними?
 • Користуюсь Adobe Photoshop та Adobe Lightroom, але з мінімальними втручаннями у фотографію. Наразі більшість моїх робіт взагалі без обробки, корекції, ретуші. Можливо, пізніше щось зміниться в моєму баченні, але зараз подобається так.

 • Чи хотіла б ти пов’язати свою майбутню роботу з фотографією чи для тебе це лише хобі?
 • Фотографія – це те, чим я горю вже протягом тривалого часу, то чому хоча б не спробувати поєднати це.
 • Три речі, якими повинен, на твою думку, володіти фотограф. (Це можуть бути і не матеріальні речі, а, наприклад, риса характеру)
 • Давайте спробуємо тезисно: ентузіазм, самовіддача, жага до експериментів.
 • Які ти можеш дати поради тим, хто захоплюється фотографією, але, можливо, сумнівається у своїх здібностях?
 • Це радше якась універсальна істина: роби те, від чого отримуєш задоволення, а не витрачай час на сумніви. За той час, поки ти сумніваєшся, ти міг би вже покращити свої навички і перейти на вищий рівень.

Спілкувалась Анна Недвиженко

Оставьте комментарий