Сьогодні ти знову залишилась вдома наодинці зі своєю улюбленою, єдиною «подругою», ЇЖЕЮ, яка тебе ніколи не зрадить, не осудить, незважаючи на неймовірне бажання бути в компанії своїх однолітків? Хлопець, який тобі подобається, навіть не збирається помічати тебе, бо твоя вага перевалила за 80? Ти знову не здійснила своєї заповітної мрії, бо не відповідаєш стандартам нинішньої моди? Ти ненавидиш школу/універ/усі людні місця, бо там на тебе чекають косі погляди, насмішки, недоречні жарти? Можливо, ти жертва фетшеймінгу. Стій, не тікай. Ти така не одна. Чимало зірок шоубізу мали таку проблему.

Спортивний блог Barstool Sports опублікував фото Ріанни, на якому вона виглядає повнуватою, з коментарем: «Чи не збирається Ріанна зробити ожиріння новим трендом?». Співачка виклала відповідь у соцмережі Інстаграм у вигляді колажу із 2х світлин репера Гуччі Мейна, який зумів схуднути, і підписала: «Якщо Ви не переносили мене на дух у 2007, то у 2017 Ви на мене не заслуговуєте», – процитувавши співака, якого багато років дражнили через зайву вагу.

За статистикою жертвами фетшеймінгу найчастіше стають жінки. Давайте подумаємо, що воно таке «фетшеймінг». Так, очевидно, слово іншомовного походження. Якщо не прогулювали уроки / пари з англійської мови, то знаєте, що «фет» – жир, а «шеймінг» тут важче, це означає «соромити кого-небудь». Якщо зібрати все докупи, то вийде моральне приниження людини, що має зайву вагу. Основна мораль тут виявляється в тому, що зайва вага – це таке фу, яке просто неможливо описати словами. Це сором, це показує твою розбещеність, невміння контролювати свою харчову поведінку. Внаслідок морального цькування у товстих людей погіршується здоров’я, не тільки фізичне, а особливо психічне: депресії, розлади харчової поведінки.

«Тю, подумаєш, сам винний у цьому, хай жере менше, ось і не буде таким ЖИРНИМ», – дружненько видасть наш невгамовний, постійно слідкуючий за чужим життям люд. Ага, щас!. Таке враження, начебто ця справа рівноцінна покупці чудодійної пігулки, яку випив і ось все, нарешті, ти не ЖИРНИЙ. Тут потрібно копати глибше.

Навчившись у дитинстві говорити «Ще!», ми й досі не зупиняємося. Озирніться довкола. Ми завалені їжею. На кожному кроці набудували ресторани. Майже всі полиці продуктових магазинів аж прогинаються від напівфабрикатів. Їжа є навіть на АЗС. Енергетичні батончики замінили справжні харчі, хоча вони дуже рідко містять стільки ж корисних речовин, як звичайне яблуко.

Ми віримо, що більше їжі – то краще. Це проявляється тоді, коли ми запасаємося продуктами, хапаємо 2 товари за ціною одного. Зрозуміло, нас приваблює можливість придбати більше, зрештою це й було основною метою наших предків – мисливців-збирачів. Проте сьогодні ми живемо в умовах надлишку, а не нестачі. І це НАДЛИШОК призводить до НЕСТАЧІ поживних речовин. Ми живемо в перегодованих тілах, яким бракує поживних речовин.

Статистика просто вражає. На планеті 1,5 мільярда людей мають надлишкову вагу, і третина з них страждає вираженим ожирінням. Загальновизнаним лідером з ожиріння є США, там щорічно від надмірної ваги гине 400 тис. осіб. У Росії таких пацієнтів після тридцяти стає практично 35%, а до п’ятдесяти досягає 75%. Крім того, до 10% дітей занадто розгодованих і мають цілком реальні шанси поповнити ряди людей, що страждають від своєї повноти.

Люди, ми живемо не для того, аби їсти, а навпаки. Не загодовуйте себе, своїх дітей, домашніх тварин. Їжа – одна із насолод життя, але не основна.

Дарія Гончарова