Аромат – головна прикраса жінки.  Він краще за коштовний аксесуар здатен підкреслити жіночу індивідуальність. Це аура неповторної особистості, таємниця, яку хочеться розгадати.  Так багато нових ексклюзивних парфумів, проте дуже мало дійсно легендарних.  Назви яких знає майже кожна. Аромати, котрі створені ідолами стилю, класика, яка несе шлейф витонченого запаху століттями. Обрані бути на вічному п’єдесталі. Вашій увазі преамбула до захопливої історії створення еталонних пахощів.

Легендарний аромат «Chanel № 5» відома дизайнерка обрала невипадково. П’ять було улюбленим числом Коко. Всі її колекції «супроводжувала» ця  магічна цифра, вони завжди виходили п’ятого числа і п’ятого місяця.

У 1952 році в одному зі своїх інтерв’ю Мерилін Монро зізналася, що лягає спати, вдягнувши «лише краплю Chanel № 5». Через вісім років актриса спробувала пояснити свою фразу: «Ви спите у піжамі? У нічній сорочці?   Коли я сплю, на мені тільки краплина Chanel № 5».

У парфума із назвою «Оpium»,  розробленого Ів Сен Лораном, були постійні труднощі на митницях.  Продажі раз у раз намагалися зірвати групи моралістів-фанатиків. На глум всім їм у 1978 році кутюр’є влаштував грандіозну «опіумну» вечірку на палубі.

Критика і звинувачення у пропаганді наркотиків його анітрохи не зачіпали. «Я хочу запропонувати леді подорож у мрію», так говорив про свій аромат дизайнер.

Крістіан Діор задумав створити власні парфуми відразу, як тільки відкрив свій будинок моди. У 1947 році з допомогою старого друга і директора  парфумерного бренду Сержа Ефтлер-Луїша створив «Miss Dior». Аромат, що будоражить і зараз тисячі представниць прекрасного полу.

У назві поєдналися одразу дві сильні прив’язаності модельєра – до його молодшої сестри Катрін, з якою він був дуже близький і якій був присвячений  аромат, і до рідної Англії, звідси – «міс», а не «мадемуазель».

Юлія Авраменко

Залишити відповідь