Shutterstock, Stock.Adobe, Depositphotos, інші рейтингові чи менш відомі фотостоки. Сьогодні вони рясніють мільйонами зображень, що з одного боку натякає на справді великий попит, а з іншого – на велику конкуренцію. І здавалося, що й інформації про них вдосталь, і вже є безліч порад, застережень тощо. Проте щоразу, коли стикаєшся із чимось сам, навіть вже знайоме через призму власного досвіду стає чимось новим. Тож, не шукайте у цій статті шалено корисних вказівок, як звечора закинути на сток фото та на ранок прокинутися казково багатим. Це мій власний, трохи банальний, проте дуже дієвий топ-3 порад як не почати заробляти на фотостоках.

Що ж, у всіх настає такий момент, коли хочеться змін, так і в мене. Коли сиджу подовгу у пошуках чогось прекрасного, переглядаю свої нові та не зовсім свіжі фото. Викладати їх до соцмереж якось не кортить, а ось якщо… І десь саме у той час до голови закрадається думка, а чому б не спробувати та поєднати приємне з корисним. Чому б не почати заробляти на фотостоках?

Ця думка ніби ідея «Х» займає увесь простір у головному мозку і починається найцікавіше. Пошук інформації, прочитання порад як, де, при якому повному місяці у зеніті потрібно викладати фотографії. Вибір фотостоку, ознайомлення з ним, за необхідності заповненнях додаткових «згодних» електронних документів, надсилання перших фотографій на перевірку, отримання схвалення «якісне фото» та ось. Та сама перша зворушлива мить, коли моє фото побачать мільйони користувачів, набіжать покупці й почнеться щасливе життя. Фотографуєш для душі, а ще й гроші на цьому маєш.

Проте згодом, після третьої чи четвертої безсонної ночі вогник в очах гасне, ідея «Х» чахне, і наступає період суму та печалі. Що ж робити далі?

Якщо ж ви вирішили, що ваше бажання – не почати заробляти на фотостоках, то ці три поради саме для вас.

Порада 1. Різносортний контент

Є фотографія кошеня, романтична фотографія ліхтаря, а ще цвяха, забитого у деревину, та апетитного шматочка торта? Беріть усе. Не жалкуйте ні про що. Оскільки що більше усілякого буде намішано, то складніше буде знайти своїх покупців. Якщо ж поглянути на сторінки популярних авторів на фотостоках, то з легкістю можна помітити, що у їх роботах простежується тематична схожість. Чи то фотографії людей у певних ситуаціях (в офісі, на вулиці з друзями тощо), чи то зображення природи (наприклад, лише тільки фотографії цвітіння сакур). Тож, так робити не треба. Набирайте всього якомога більше і відразу, й переходьте до наступної поради.

Порада 2. Що рідше, то краще

А ще краще ніколи. Але ж для чогось процес реєстрації було пройдено. Тому, не забувайте, що найголовніше – це розміщувати нові фотографії раз на місяць чи квартал, а оновлювати сторінку з відвідуваністю щодня. Оскільки завантажувати фотографії регулярно може кожен, а ось хотіти обробити та закинути на сток, то це вже інша справа. Вона потребує ретельної підготовки та сконцентрованості, аби гідно триматися серед тих, хто так саме тішить себе надією побачити тисячі переглядів та «куплено», докладаючи до цього всі свої найзабутіші зусилля.

Порада 3. Жодного терпіння

І хоча я досить сильна людина у цьому плані, аби чекати та чекати, проте очікування не завжди приносить свої плоди (особливо якщо ви старанно виконували перші дві поради). Для тих же, хто має витримку сильнішу, щоб вам раз і назавжди покласти кінець мрії фотографувати та заробляти на фотостоках, доведеться перебороти себе. Полишити терпіння і захотіти миттєвого результату. І ось коли ви зрозумієте, що дійсно бажаєте отримувати гроші через декілька хвилин після завантаження своїх фотографій на сайт, то ви дісталися до ключового моменту у не зароблянні грошей на фотостоках.

Тож, якщо ви справді не прагнете досягти хоча б якихось фінансових успіхів, користуйтеся цими порадами. Робіть «різношерсті» фотографії, забувайте про регулярність їх викладу, а також чекайте швидкого результату. Тоді й фотостоки стануть вашим основним місцем заробітку. Перевірено особисто.

А якщо ж серйозно, то ви можете бути чудовим фотографом, робити унікальні знімки, заробляти на цьому у реальному житті. Просто фотостоки – не ваш формат.

Фото: pixabay.com

Н. Савінова

Залишити відповідь