Сприйняття короткометражного кіно у світі змінюється. Раніше короткометражки знімали молоді режисери чи аматорські проекти, у яких не вистачало коштів на повнометражний проект. В епоху кліпового сприйняття до цього формату приходять навіть відомі і впливові телекомпанії на зразок «Netflix».

Мультиплікаційний серіал «Любов, смерть і роботи», наприклад, набирає шалену популярність завдяки динамічній формі, оригінальним ідеям та різноманітним жанрам. Додайте надзвичайну сучасну графіку з неймовірними ефектами, які створюють реалістичний візуальний ряд, тонкий іронічний гумор та спекулювання актуальними проблемами – вуаля, суцільна насолода для мозку.

Успіх мистецтва кіномініатюр залежить не лише від того, наскільки цікавий і сильний сюжет вдалося вигадати автору. Найскладніша частина полягає у тому, щоб передати ідею об’ємно, креативно і доступно за короткий час. Інакше глядачу стане нудно, він втратить концентрацію.

«One World One Week One Festival»

Для справжніх фанатів короткого метру існує «Манхеттенський фестиваль короткометражного кіно». Його мета – знайти нових талановитих акторів, режисерів чи операторів. Кожного року журі відбирає 10 різножанрових фільмів, які покажуть у всьому світі. Переможець отримує можливість зняти повнометражне кіно та всесвітню славу. Глядачі самі обирають стрічку, яка сподобалася найбільше за допомогою голосування.

Стрічка, яка перемогла на фестивалі минулого року: «Два незнайомці, які зустрічаються п’ять разів» Маркуса Марку. Це історія про двох чоловіків, які пройшли довгий шлях від взаємної неприязні до співчуття, зустрічаючись у ключові моменти життя.

В Україні фестиваль організовує компанія «Артхаус Трафік» за підтримки торгової марки «Stella Artois». Кінотеатри та кіноклуби показують фільми у всіх містах.

Манхеттенські уїкенди у Миколаєві

Кіноклуб «RealityShiftCinema» і молодіжна організація «Альтер-Спорт» проводять цей захід у концерт-холі «Юність». Волонтери роздають кожному брошуру з описом фільмів і списком акторів. Після перегляду треба надірвати папірець біля стрічки та актора, які сподобалися найбільше. Вхід на захід вільний. Оскільки немає обмежень у тематиках стрічок, існує вікове – до 16 років.

Всьоме Манхеттенський фестиваль став однією з найгучніших подій у місті. Дві години миколаївці отримують задоволення від переглядів, обговорюють побачене між собою, аргументують свій вибір та фотографуються.

Подібні фестивалі дають змогу порівняти погляди і цінності українців, європейців, американців. Один і той самий фільм може бути оцінений як найкращий або найгірший, залежить від куточка світу. Любов до кінематографу допомагає розуміти одне одного, обмінюватися свіжими ідеями та творчістю.

Вероніка Пономаренко