Щодня нас оточують сотні людей – різних, унікальних особливих. У кожного із них своя історія, своє життя і своя доля. Вони усі виросли у різних сім’ях, у різному оточенні та з різними традиціями. Однак усіх їх об’єднує одне – жінка. Жінка, яка подарувала їм життя. Саме з неї починається наше життя, багатий ти чи бідний, українець чи афроамериканець. З мамою проходить, зазвичай, більша частина нашого дитинства, саме вона нам прищеплює ті якості та цінності з якими ми вирушаємо у доросле життя. Потім, у житті чоловіка зустрічається,  ще одна важлива жінка – його дружина і майбутня мати його дітей.

В усі часи жінка надихала, їй писали вірші, твори шедеври, співали пісні, освідчувались у коханні, присвячували подвиги та робили безглузді вчинки. Але ще цікавішим є те, що скрізь жінки різні і одна не схожа на іншу. У різних країнах світу відрізняються менталітети людей, закони, темп життя, традиції і культура. Природно, всі ці фактори впливають на те, що і жінки в різних країнах відрізняються одна від одної. Ми живемо в суспільстві, де орієнтація більше на західний світ і відповідні підвалини, які принципово відрізняються від східних традицій.

Ми звикли, що жінка у нашому суспільстві має рівні права з чоловіком. Вона може сама вирішувати, в чому себе реалізувати, яким чином розпоряджатися своїм життям. У багатьох випадках жінки хочуть досягати успіху в кар’єрі, будувати свій бізнес.

У східній традиції, що не переживала навали феміністок, панує уявлення про взаємодоповнюваності чоловічого і жіночого – інь і ян, місце жінки там, де немає чоловіка. І навпаки. Східні жінки мають зовсім іншу внутрішню організацію. З дитинства їм прищеплюють покірність, підпорядкування, оскільки там суспільство має патріархальний уклад. Для нас не новина, що життя жінки східної національності – це сім’я, де вона зберігає вогнище, доглядає за чоловіком і дітьми.

Але коли сім’я переїжджає із своєї етнічної батьківщини, то зберігати традиції серед «чужого», у якомусь сенсі, суспільства стає все важче. І з роками виходить такий собі міжнаціональний мікс, якщо збереження традицій не було одним з найважливіших пунктів у вихованні дітей. Однак, що стосується виховання, то тут теж немає єдиного правила для усіх, але європейська традиція наголошую на більш «послабленій» формі виховання дівчаток, ніж на сході. Але, наприклад, у Китаї немає традиційного розділення на виховання хлопчиків і дівчаток, тут всіх виховують однаково, так як і в дорослому житті розподілів обов’язків на «жіночі» та «чоловічі» в сім’ї немає. Як тато, так і мама можуть заробляти або, навпаки, сидіти вдома з дитиною.

Та, незважаючи на такі сучасні погляди і методи виховання та сприйняття жінок, навіть сьогодні можна загрузнути серед стереотипів. Класична німецька формула часів кайзера Вільгельма Другого соціальну роль жінки в консервативній німецькій системі цінностей описувала трьома «К» – «кіндер, кюхе, кірхі» – тобто «діти, кухня, церква». Багатьом сучасним чоловікам ця тріада подобається. Але не кожна жінка з нею погодиться. Навіть східні національності, які зразу асоціюються у нас з покірністю чоловіку, «відходять»  від національних стандартів часів доби Відродження. Але завдяки збереженню деяких вікових традицій, саме це надає жінкам різних національностей той особливий шарм, який не зустрінеш у інших обставинах.

Анастасія Разводова