Дизайнерка, яка перевернула моду догори дригом. Особистість, яка наполегливо долає стереотипи і доводить, що неможливе можливо. Вона – жінка-легенда, жінка-антишаблон. Вона – Вівєн Вествуд. 8 квітня  законодавиця панк-моди  відсвяткувала 79 день народження. Її історія – це пригодницький роман з харизматичною головною героїнею.  Бурхливий вир подій із сенсаційних показів, із протестів, із  пристрасних романів, зі  злетів та падінь. Давайте згадаємо найцікавіші факти з її життєвого шляху.

 Від вчительки до дизайнера

 “Ви повинні йти швидше, ніж система”.

   У 1958 році разом з сім’єю переїхала в Лондон. У новому місті вона вирішила, що пора планувати свою кар’єру і тому вступила в школу художників «Harrow». А потім у школу художнього мистецтва «Trent park». Сім’я майбутньої дизайнерки була вкрай бідною. Через заміжжя Вів’єн довелося залишити художню школу, хоча педагогічну освіту вона все ж отримала. Декілька років працювала за спеціальністю. Вже у 1970 році вона почала серйозно займатися дизайном і відкрила свій перший магазин, який тоді називався  «Let It Rock» (назва неодноразово змінювалася).

  Законодавиця панк-стилю

“Я створюю речі з надією, що допоможу людям висловити свою індивідуальність”.

  Створювати епатажні наряди у стилі рок вона почала ще на початку 70-років. Тоді це було дуже скандально та ризиковано. Та ризик себе виправдав. Після розлучення з першим чоловіком Вів’єн познайомилася з андеграундним продюсером і музикантом Малькольмом Маклареном, ідейним натхненником панк-групи «Sex Pistols». У 1976 році вони спільно розробили одяг для групи. Прихильники групи з радістю почили копіювати стиль зірок. Усе більше і більше людей захотіли спробувати панк-стиль. Вів’єн стає відомою не тільки у Британії, але і за її межами. На початку 1980-х років був створений бренд Vivienne Westwood.

  Та, що ставить на п’єдестал

«Взуття має бути на високих  підборах або платформі, щоб ставити жіночу красу на п’єдестал»

  Дизайнерка наголошує, що високі підбори – це п’єдестал для жінки. Вона стоїть на ньому сама і ставить на нього своїх моделей. Часом – занадто високо. Наприклад, в 1993 році жінка випустила на подіум красунь на неймовірних 25-сантиметрових підборах.  Може,   самі туфлі   і не справили б такий фурор, якби модель Наомі Кемпбелл не впала з цього «п’єдесталу». Це сталося прямо під час виходу. Крім того, вона зуміла піднятися на ноги далеко не з першої спроби.

 Двічі була нагородженою Єлизаветою II

“Завжди заходь у будь-які двері, в які, здається, і неможливо увійти”.

   Заслуги Вів’єн Вествуд у моді двічі були відзначені королевою Єлизаветою II. Дизайерка зробила чималий внесок у розвиток економіки Сполученого Королівства. У 1992 році  вона отримала орден Британської імперії з рук самої королеви, а у 2006 році була удостоєна почесного звання «Дама-Командор».  До речі, в 1992 році, виходячи з Букінгемського палацу, Вествуд покружляла перед фотографами, щоб продемонструвати, що під одягненою за суворим статутом довгою спідницею, нижньої білизни у неї немає.

  Квіти – у вашу честь

“Потрібно шукати красу. У всьому. У кожному моменті. У кожній людині”.

   Сорт троянди, названий на честь англійської модельєрки, має назву Rose Vivienne Westwood. Колір троянди змінюється від абрикосового до оранжевого і рожевого.

      В свої майже 80 вона така ж яскрава, епатажна, активна і одіозна.  Британка продовжує створювати оригінальні наряди, надихати прихильників і дизайнерів, а також займатися благодійністю. Її життя це захопливий кіносценарій, а сама Вівєн – це символ свободи, сильного характеру та величезного таланту.

Юлія Авраменко

Залишити відповідь