Мною було проаналізовано три миколаївських ЗМІ: «НикВести», «Новости N» та «Преступности.Нет». Основною метою цього дослідження було дізнатись, як ЗМІ висвітлюють протистояння двох політичних лідерів Миколаївщини – голови обласної державної адміністрації та голови обласної державної ради. Проводився аналіз текстів, які були написані з 13 до 20 квітня 2020 року.

На першому інтернет-порталі «Новости N» було знайдено один матеріал від 13 квітня про губернатора. Новина полягала в тому, що Миколаївська обласна державна адміністрація проведе конкурс на посаду головного лікаря обласної інфекційної лікарні. У матеріалі використовували два коментарі Олександра Стадника.

На другому порталі «Преступности.Нет» – вже більше матеріалів про губернатора і з’явилися матеріали про голову облради. У тексті від 13 квітня «“Своими силами” за бюджетные деньги – как Москаленко решила вопрос подвоза медиков» автор пише про звання «він зупинив коронавірус» і що зірка перемоги зараз у Вікторії Москаленко, але лише в політичній і публічній сферах. У матеріалі порушено важливий аспект для розкриття нашої теми. Автор повідомляє, що поки голова ОДА Олександр Стадник тільки приймає поради щодо боротьби з коронавірусом, то голова облради вже почала діяти й все взяла «у свої руки» –  запропонувала головному лікареві інфекційної лікарні Світлані Федоровій заключити контракт з компанією «Оріон-авто», що тепер надає лікарні рахунок в 120 тисяч гривень за два тижні.

Також на цьому порталі написані замітки за 14 квітня. Перша про те, що губернатор Олександр Стадник збирається розглянути питання щодо будівництва крематорію. Друга про те, що він ліквідував створений ним штаб по боротьбі з коронавірусом. І останній текст – це аналіз ситуації з вищезгаданим штабом, який ліквідували 1 квітня. Виходить, що на «Престопности.Нет» всього розміщено п’ять матеріалів, які пов’язувані з темою протистояння. Один з цих матеріалів про Вікторію Москаленко, яка взяла ситуацію з коронавірусом «у свої руки». Ще один матеріал про те, як Олександр Стадник приймає поради, але нічого не робить і інші тексти про те, що він надто багато прийняв порад, що заплутався.

Третій портал, який було взято до аналізу – «НикВести». Тут було дев’ять матеріалів про Олександра Стадника і Вікторію Москаленко. Перших три матеріали написано про губернатора. Усі вони є замітками з сесії обласної ради. Перший матеріал оповідає про те, що Стадник анонсував конкурс на голову обласної інфекційної лікарні. І це єдина новина, яка є у всіх трьох інформаційних ресурсах. А далі йде матеріал про рішення губернатора «не відволікати» головного лікаря інфекційної лікарні Світлану Федорову і не включати її в комісію ТБНС (техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. А третій текст є контрольним в тимчасовій перевазі Олександра Стадника, адже він «підтримує, щоб цього року ми мали вже нову інфекційну лікарню».

Але «НикВести» дотримуються балансу думок у своїх матеріалах, тому вже наступного дня розміщено три новини про Вікторію Москаленко, яка давала інтерв’ю телеканалу Ніс-ТВ. Перший текст про вже знайому інфекційну лікарню, де голова облради говорить, що треба ділити фінансування побудови, саме корпусу з міською радою 50 на 50. Також Вікторія Москаленко збита з пантелику, адже не знає, куди Миколаївська ОДА витратить гроші, які виділили на ремонт доріг на Миколаївщині, про це писали в другій замітці. А в третій – голова обласної державної ради говорить, що облдержадміністрація не додає два мільйони гривень, які мали виділити на медицину з вільного залишку.

  Та наступного дня Олександр Стадник заявляє, що вже провів переговори з мером Олександром Сєнкевичем і міська влада готова виділити гроші на фінансування. Чоловік явно діє на випередження, бо «не той молодець, що починає, а той, що кінчає». І ось він наче вже молодець, але відповідь Вікторії Москаленко не забарилася і через два дні, в неї знову з’явилися питання: «а де гроші?». Адже «за п’ять років на будівництво в Миколаївській області витратили півмільярда, а продемонструвати нема що», схоже явно торкається болісної тему. Бо питання щодо грошей в неї з’являється, принаймні, декілька разів. Але відповіді так і не з’явилося. Тут ми згадуємо дев’яту новину, де вже Вікторія Москаленко з зіркою переможця вітає миколаївців з Великоднем. Завіса.

Що ж до «Никвестей», то тут матеріалів написано найбільше й виходить, що найбільша драма також тут. Олександр Стадник вже вирішує справи і діє на випередження, а Вікторія Москаленко намагається “задавити” губернатора фінансовими питаннями.

Який результат виходить? Кожне ЗМІ по-різному демонструє протистояння між ОДА і облрадою. І Олександр Стадник, і Вікторія Москаленко хоче зайняти своє місце під сонцем, бути найпопулярнішим в миколаївських медіа, що пишуть про них лише різноманітні короткі новини та інформаційні замітки, або взагалі пишуть лише один матеріал протягом всього тижня.

Сергій Король

Залишити відповідь