Якщо вам знайома ситуація, коли гості вже на порозі, а Містер Пропер так і не завітав, то ця стаття вам нічим не доможе. Однак, не кваптеся її закривати! Я пропоную вам ознайомитися з системою прибирання Fly Lady.

Ця система підійде для тих, хто:

Суть системи Fly Lady полягає у тому, що ви влаштовуєте прибирання кожного дня, але витрачаете на нього не більше 15-20 хвилин. Таким чином, вам вдається підтримувати чистоту та порядок у домі, не витрачаючи багато часу та зусиль.

З чого розпочати?

Перш за все, система пропонує розподілити вашу оселю на зони залежно від кількості кімнат. Зазвичай це вітальня, їдальня, спальня, ванна кімната, гардероб тощо. У кожній зоні потрібно виокремити ті ділянки, до яких, зазвичай, не доходять руки. Наприклад, миття вікон/дверей, протирання пилу з верхніх полиць, прання фіранок тощо. Далі кожного дня ви приділяєте увагу певній ділянці. Таким чином створюючи особливий графік прибирання, де кожного разу чергуєте зони роботи.

Основне правило флайледі: кожного дня ви витрачаєте по 5-10 хвилин на рутинні справи (застеляння ліжка, миття посуду тощо) і не більше 15 хвилин на окрему ділянку. Також один раз на тиждень потрібно виділити годину, коли ви маєте зробити “косметичне” прибирання всієї оселі (викинути сміття, пропилососити, витерти пил тощо).

Коли перше коло ваших справ закінчиться, ви помітите, що ваша квартира вже виглядає набагато краще. Тепер, коли вся оселя прибрана, можна помітити, що деякі ділянки не потребують повторного прибирання так швидко. Наприклад, вікна можна мити раз на декілька місяців, а от змінювати постільну білізну бажано раз на тиждень. Таким чином ви вчитеся тримати порядок у домі під конторолем.

Читайте також: Склянка води зранку – яка користь для організму?

Система Fly Ledy унікальна тому, що позбавляє вас від поняття “генерального прибирання”. Адже відтепер прибирання перетворюється на щоденний ритуал на кшталт чищення зубів. Ті, хто раніше ненавидив прибирати, зазначають, що завдяки цій системі прибирання доволі швидко припинило їх втомлювати та дратувати, а навпаки, навіть почало приносити певне задоволення.

Детальніше розібратися з системою легкого та швидкого прибирання допоможуть книги:

Марли Сіллі “Школа Флайледі. Як навести лад у домі та житті”
Марі Кондо “Викинь мотлох із життя!”

Фото: happymodern

Марія Середа