Дмитро Башев проживає в Миколаєві з 2015 року, займається саморозвитком, вивчає психологію, філософію, екстрасенсорику та має творче хобі – фотографію. З самого народження Дмитро має проблеми зі здоров’ям і через це пересувається в інвалідному візку. Тому йому особливо близька тема доступності у місті, адже він вважає, що є недоліки, які варто виправити.

На Вашу думку, чи можна вважати Миколаїв інклюзивним?

Ми рухаємося до цього, тому що Україна повинна брати приклад з європейських країн, мені приємно, що Миколаїв рухається в правильному напрямку, дуже чекаю того моменту коли місто стане доступним на 100 % для людей з обмеженими можливостями, але на цей момент у нас доступність лише на 20 %.

Які недоліки та переваги цієї доступності Ви можете назвати?

Недолік полягає в тому, що іноді робиться тротуар просто через раз, пів метра зроблений, а іншої частини немає, як приклад можна навести вул. Космонавтів 51. На цей момент на площі Перемоги ситуація залишається сумною, пандусів немає, на проспекті Миру тротуарів немає, а пандуси є лише частково. А от на вул. Садовій, Центральному проспекті, Сіті Центрі, там пандуси зроблені чудово, а на вул. Соборній пандуси зроблені, але знову таки є деякі недоліки.

Що влада робить або навпаки для того, аби зробити наше місто більш інклюзивним?

У місті з’являються пандуси, тротуари і це, безперечно,  плюс, звичайно є ще недоліки і їх потрібно доопрацьовувати. Це потрібно часто говорити, повторюся знову, тому що я дуже хочу побачити своє місто і одного разу сказати: дивіться він доступний для мене, так як я пересуваюся на інвалідному візку і для кожного, хто так само пересувається на візку! Плюс ще в тому, що в місті з’явилися низькополі тролейбуси, автобуси, соціальне таксі, це вже гарний початок, який демонструє повагу до людей з обмеженими можливостями. Також дію влади можна побачити під час облаштування багатоповерхових будинків пандусами, це теж важливий момент для людей з обмеженими можливостями. Шкода, що ці будинки з самого початку не передбачені для таких людей, і шкода, що міська влада не може побудувати багатоповерхові будинки передбачені для людей з обмеженими можливостями, а це було б здорово.

Що треба зробити, аби покращити інтеграцію маломобільних людей у соціум?

Працювати і об’єднуватися, тому що питання з транспортом вирішується, з доступністю теж вирішується, а ось питання з працевлаштуванням та з робочими місцями варто розглянути детальніше. І стає зовсім сумно, адже я розумію, що зараз криза світового масштабу, але це все таки закінчиться і налагодиться. І якщо міська влада виноситиме це питання вище, то я впевнений, що людей з обмеженими можливостями помітить і держава, і президент, і тоді можна буде прибрати таке висловлення, як люди з обмеженими можливостями.

Звичайно, дуже приємно дивитися як Миколаїв змінюється, місцями поліпшується. Для нас, людей з обмеженими можливостями, дуже важливо відчувати себе незалежними ні від кого і робити все самостійно. Адже це прості речі: заїхати на тротуар, сісти в тролейбус, заїхати в магазин за покупками, сходити на побачення в кафе, кіно. І незважаючи на те, що ти залишаєшся в інвалідному візку, ти все одно є звичайною людиною зі звичайними бажаннями і потребами, і приємно усвідомлювати, що я просто самостійний і можу це зробити сам.

Тамара Старожук

Залишити відповідь