Сухий Фонтан – мікрорайон з особливою загадковою історію. Він відрізняється від інших районів міста та має власний колорит. Тут вирує дух затишного Миколаєва. І це не дивно, адже розкинувся він прямо на березі Південного Бугу, неподалік від Варварівського мосту. Це одна з перших локацій, що повинні бути записані в маршруті будь-якого туриста, який завітав до міста корабелів. Саме в цьому районі розташовані всім відомий Яхт-клуб, 8 Причал, Центральний стадіон, комфортні зелені сквери тощо.

Цей мікрорайон привертає цікавість вже своєю назвою. Багато, хто запитує: «На честь чого він був названий?» Чимало легенд вирує навколо відповіді на це питання. Хтось каже, що він був названий так через каскад з фонтанів, який розташований у цій місцевості та довгий час стояв «сухим». Деякі розповідають, що його назвали так через те, що до приїзду Катерини ІІ планували відкрити фонтан, але не встигли, і тому він так і залишився «сухим». Але все це лише легенди від місцевих жителів. Насправді ж Сухий Фонтан був названий на честь третього Спаського джерела, що знаходився в районі сучасного Варварівського мосту.

Для жителів міста Спаське урочище від самого заснування і до початку ХХ століття було єдиним джерелом чистої питної води. Цей потужний потік, що знаходився на вершині Спаської балки називали фонтаном, або водометом. Але після вирубки Спаського урочища та тектонічних змін у ґрунті, що виникли внаслідок землетрусів, усі три фонтани урочища вичерпалися.

Сухий Фонтан ніколи не залишався без уваги. У 1784 році ця місцевість належала санкт-петербурзькому купцеві Францу Фабе і звалася Фаберовою дачею. Але згодом її вподобав князь Потьомкін. Тут, до речі, і був розташований Потомкінський палац, який у 1919 році спалили п’яні анархісти. На початку ХIХ століття головний командир Чорноморського флоту і портів маркіз Іван Іванович де Траверсе заборонив роздавати під забудову адміралтейські землі в Спаському урочищі і наказав розбити на цьому місці парк. Продовжив цю справу і губернатор Олексій Самуїлович Грейг. Завдяки їм цей район і досі радує око зеленими насадженнями.

Містяни активно почали заселяти мікрорайон після Другої світової війни. Проте не зважаючи на це, він все одно відрізняється від всіх інших збудованих у місті своєю затишністю та архітектурою. Житлові будинки, що переплітаються з парками, красиві фасади будівель, характерні для цього району дворики. Тут усе ніби зроблено для того, щоб жителям було комфортно знаходитись у своїй місцевості. Ця атмосфера змушує постійно повертатись сюди.

Приваблює Сухий Фонтан і тим, що тут можна відвідати такі історичні місця як, наприклад, Яхт-клуб, який був заснований у 1887 році і є одним з найстаріших в Російській імперії. На його території можна помилуватися будинком в стилі італійського ренесансу, що був споруджений 1904 році архітектором Леопольдом Роде. Нині ця будівля є міською пам’яткою і цікавим місцем для туристів. А в теплу пору року тут можна навіть спостерігати за змаганнями з вітрильного спорту.

Одним з найулюбленіших місць для прогулянок миколаївців є 8 Причал – набережна, що прилягає до річвокзалу. Вона була відреставрована у 2018 році. Ремонт самої будівлі поки що триває. Окрім прекрасного виду на Південний Буг, що відкривається з будь-якої точки, тут можна побачити скульптуру «Хлопчик-рибалка», або як його називають в народі «Хлопчик з бичками». Також відпочивальники можуть подивитися на пришвартоване до набережної судно «Синевир» та зробити прекрасне фото на його фоні.

Цей мікрорайон переповнений чудовими локаціями для відвідування. Тут ви можете відпочити від міського трафіку та гарно провести час з близькими або друзями. Комфортні зони для містян, спортивні майданчики, берег Південного Бугу, яхти – на Сухому Фонтані все облаштовано для жителів, навіть попри чималу кількість напівзруйнованих споруд та елементів. Тому, коли вас запитуватимуть, що можна відвідати у Миколаєві, сміливо називайте цей район.

Юлія Зоря