Які міста спадають на думку, коли чуєш фразу «туризм в Україні»? Першим, певна річ, згадується Київ. Сяючі золотом на сонці купола Софійського собору, Майдан Незалежності, наскрізь просякнутий історією, цвітіння каштанів… Далі – Львів. Дивовижна архітектура центру, атмосфера, що видається особливо казковою напередодні різдвяних свят… Або Одеса з її лазурним берегом моря, міцним на зуб жаргоном та легендарною вулицею Дерибасівською. Замріялись? А тепер знімайте рожеві окуляри, адже не все так райдужно, як малюють в атласах. У темних закутках та провулках великих мегаполісів ховаються проблеми не меншого масштабу. На жаль, говорять про них значно рідше. Тож до вашої уваги – такі райони туристичних міст країни, що точно не приваблюють іноземних гостей.

Троєщина (Київ)

Чималий житловий масив на лівому березі Дніпра – місцевий осередок криміналу. Недарма в 2015-му році він потрапив у список найменш сприятливих для життя районів світу за версією сервісу Google Street View. Проспект Маяковського, розташований у районі, також став сумнозвісним. У 2016-му він посів перше місце в рейтингу найнебезпечніших вулиць Києва. Розбій, хуліганство та крадіжки, як стверджують мешканці, тут не просто не рідкість, а частина повсякденності. Можливо, це зумовлено розташуванням Троєщини. Віддалена від центру околиця міста, звідки зручно оперативно втекти, якщо почнуться проблеми із законом. До речі, на доблесну поліцію тут також нарікають: район навіть не має власного відділку. І хоч міф про те, що жителі цих територій не знімають спортивний костюм «Adidas» досить безглуздий, розгулювати Троєщиною вночі все ж таки не варто.

Сихів (Львів)

Ще один «спальник», що вперше ввійшов до складу міста Лева аж у 1945-му році, під час окупації. Через декілька десятиліть, коли загоїлися рани війни, почалася масова забудова Сихова панельними будинками. Це була підготовка підґрунтя для появи особистого львівського гетто. Пік кримінального свавілля типово прийшовся на дев’яності-нульові роки. Зараз місцеві жителі стверджують: район, що називається, пішов шляхом виправлення. Примітна особливість Сихова – розвинена інфраструктура. Чимало тут кафе, ресторанів, магазинів, фітнес-клубів, готелів тощо. Крім того, тут можна знайти найдешевле в місті житло. При денному світлі все дійсно виглядає «по-божеськи». Проте 2010-го року журнал «Кореспондент» таки помістив район у топ-10 неблагополучних житлових масивів України. Серед його проблем – безробіття та високий рівень вуличної злочинності. Тому слід добре подумати, чи слід спокушатись на вигідні пропозиції нерухомості!

Селище Котовського (Одеса)

Найбільший мікрорайон Південної Пальміри мав би взагалі бути окремим населеним пунктом. Проте історично склалося так, як є наразі. Фактично він є частиною Суворовського району міста, що розташована у п’ятнадцяти кілометрах від центру. Одесі кортило отримувати пільги, що належали містам-мільйонникам, тому вона взяла селище під своє крило. Територія почала забудовуватися так званими «хрущовками» та наводнюватися людьми. У 50-60-х роках кількість жителів цієї місцевості сягнуло відмітки у 600 тисяч, та наразі населення скоротилося втричі. Мешканці Котовського також захищають свою малу Батьківщину від нападок ЗМІ. За їх словами, неспокійно тут було у 70-90-х. Це часи розквіту повальної наркоманії під впливом сусіднього села Корсунці, що також зазнало дурної слави. Тим не менш, селище також потрапило до не зовсім почесного списку під назвою “Небезпечні райони України”. Деякі очевидці стверджують, що в закутках Котовського все ще можна нарватися на класичного гопника, що на раз-два випатрає ваш гаманець, тож краще бути обережним.

Більш приземлені райони є і в Парижі, і в Лондоні, і в інших неймовірно популярних туристичних містах світу. Тут немає чого соромитися. Проте завжди під час планування мандрівки слід уважно аналізувати, а не вбачати в пунктику на мапі ідеалізовану картинку. Кожен регіон – це окрема цікава місцевість зі своїми особливостями, перевагами та недоліками.

Фото: the-village.com.ua

Анастасія Могилевець

Залишити відповідь