Миколаївські інтернет-ЗМІ поступово удосконалюються і демонструють високий рівень журналістики.

Ні для кого не секрет, що регіональна преса відрізняється від столичної.

Журналісту з провінції буде доволі важкувато працювати в авторитетному виданні, бо в багатьох випадках манера подачі інформації кардинально відрізняється.

Але у всіх є шанс зробити регіональну журналістику більш якісною, проте не всі того бажають. Зараз існує багато проектів, які пропонують журналістам із провінції оплачувані стажування, не тільки у кращих виданнях України, а й Європи. Головне мати наполегливість та бажання вчитися чомусь новому. Одним із таких проектів, який надає можливості молодим журналістам, є Media Development Foundation.

Програмний менеджер проекту Media Development Foundation Олена Кудко розповіла, що існують програми, тренінги та фестивалі, які допоможуть журналісту-початківцю стати професіоналом. Головне їх бачити та не лінитися отримувати нові знання.

Олена розповідає, що платформа проводить програму Міжредакційних обмінів. Під час участі журналіст проживає у чужому для нього регіоні та працює у виданні цього регіону. Головна вимога – мати не більше 5 років досвіду у журналістиці. Існує два варіанти стажування – на два тижні чи на місяць, воно оплачуване – 300 и 680 доларів відповідно. Цього року представники MDF планують провести п’ять хвиль відборів та обрати, приблизно, 10-12 журналістів, і відправити їх до кращих видань країни.

Журналісти із Миколаєва, що працюють у інтернет-медіа також беруть участь у стажуваннях. За останній рік четверо молодих спеціалістів вирушили у чужі редакції за новими знаннями.

У MDF переконані, що молодим журналістам, які тільки почали працювати необхідно розвиватися та дізнаватися більше про якісну журналістику.

«У нас редакцій-партнерів більше ніж 50 по всій Україні. Всі вони працюють за журналістськими стандартами, і вони можуть структурувати молодого журналіста», – додає Олена.

За її словами, представники програми дають шанс усім, але не всі можуть боротися за свою можливість.

«У відгуках часто бачу: журналісти пишуть, що вони подавалися, їх не взяли, і вони акцентують увагу на тому, що все, більше подаватися не будуть. Тут справа не у тому, що ти три рази подаєшся і ми тебе не беремо, а в тому, що з анкетами працює комісія, яка не бачить скільки разів ти подавався. У нас, практично, сліпий  відбір. Усе залежить від того, як ти її заповниш, яку мотивацію вкажеш та опишеш ту редакцію, у яку хочеш потрапити. А не так, що люди бачать, що стипендія і це можливість потусити. Ні, потусити не вийде», – зауважує Олена Кудко.

Так, багато кому із стажерів пропонували працювати у редакції після закінчення програми або ті ставали позаштатними журналістами.

Але потрапити на програму не так просто, для того, щоб посміхнулася вдача треба неабияк попрацювати над анкетою, адже конкурс високий – 3-5  осіб на одне місце. У MDF є багато ресурсів, і все залежить від того, чи готовий журналіст взяти ці ресурси чи ні.

Насправді, для регіональних журналістів таких можливостей досить багато, з точки зору програми, якщо ти молодий журналіст, і ти живеш у Києві, і хочеш розвиватися, то в тебе є всі можливості потрапити до тієї чи іншої редакції.

«Ти живеш у великому місті, тобі не потрібні кошти на те, аби знімати житло, у тебе більш комфортні умови. Тут питання у бажанні – хочу, можу, буду. І все ж таки, ми хочемо підтягувати рівень регіональних журналістів. Нащо давати можливість тим, хто і так може її взятии, і без нашої допомоги», – впевнені у MDF.

Олена розповідає, що регіональні журналісти не поступаються професійністю столичним.

«Кожна людина індивідуальна. Я не можу сказати, що всі вони погані, і їх треба тягнути та допомагати їм. У нас є такі учасники, якими редакції захоплюються. Все залежить від людини, яка працює. Неважливо де ти живеш – важливо що ти робиш», – додає вона.

На думку Олени, підвищувати свій рівень дуже важливо не тільки для себе особисто, а й для розвитку всього суспільства.

«ЗМІ – одна із рушійних сил розвитку людей у регіонах. Ні для кого не секрет, що у будь-якому регіоні є видання, які пишуть джинсу, неперевірені факти. Вони не виховують свого читача, не ставлять йому планку вище, а виходить так, що «піпл хаває і нормально». Наша програма хоче показати, як може бути», –  розповідає Олена.

Окрім програми Міжредакційних обмінів є ще можливість стажування у Німеччині, ця програма повністю змінює світобачення. Уявіть, ви два місяці живете в іншій країні і бачите, як працюють відкриті канали. Вона також оплачувана – 1000 євро на місяць.

Головне не боятися, а впевнено крокувати до своєї мети. Розвиток, можливості – це те, від чого не можна відмовлятися. Це те, що раз й назавжди змінить твоє життя. Очевидно, у кращу сторону. То ж  вперед!

Валерія Гуржий