Короткий метр набирає популярності в Україні. У Києві вже 17 квітня розпочинається фестиваль «Kyiv International Short Film Festival», де покажуть понад 300 стрічок з усього світу. Львів пишається своїм міжнародним фестивалем «Lviv International Short Film Festival Wiz-Art», який проходить влітку. Але не лише великі міста створюють власні кінематографічні події. До Миколаєва вже п’ятий рік поспіль приїздять гості з різних куточків країни, щоб потрапити на «Громадський проектор».

Громадський проектор – головна подія Миколаєва

Організатор фестивалю – громадська організація «АРТ-Оптимісти». Захід створено за підтримки Всеукраїнського благодійного фонду імені Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього». Метою кінофестивалю є пошук нових режисерів та акторів в Україні. Свіжі ідеї та формати необхідні українському кінематографу. З кожним роком популярність події зростає. Перші фестивалі починалися з того, що молоді режисери знімали кіно на телефони, а на перегляд приходило 60-70 осіб. Проте сьогодні участь у фестивалі беруть таланти з різних країн, а зала театру заповнена. Молоді режисери діляться творчістю з глядачами та обмінюються досвідом між собою. Фестиваль вийшов на загальнонаціональний рівень.

До Колегії журі входять актори театру і кіно, режисери, продюсери, сценаристи з усієї країни. Номінації такі: «Регіональне кіно», «Кращий зарубіжний фільм», «Документальне кіно», «Ігрове кіно» та «Глядацькі симпатії». Окрім цього, існують «Премія міського голови» і «Премія голови миколаївської облдержадміністрації».

Кіно, лекції і джаз

Подія триває два дні. Відвідувачів зустрічає Миколаївський академічний художній російський драматичний театр. На подвір’ї червона доріжка, де поціновувачі кіно зустрічаються, спілкуються та фотографуються. Лунає джаз від оркестру Володимира Алексеєва «Performance Big Band». Окрім перегляду стрічок, гості мають змогу послухати лекції провідних кіномитців та побувати на майстер-класах відомих акторів.

Дізнатися про умови участі у фестивалі та ознайомитися зі стрічками, які перемогли минулого року можна за посиланням: http://www.proektor.in.ua.

Вероніка Пономаренко

Фото Артема Куцолабського