Пам’ятаєте, коли ви в останнє були на вулиці? Декілька хвилин, годин тому, вчора? Навіть, якщо ви тиждень не виходили з дому, не має різниці. Визерніть у вікно. Гляньте в одну сторону, в іншу. Що ви бачите? Сусідній будинок, вулицю, дерева? Це перше, що зазвичай впадає в око. Деякі можуть похизуватися, адже мають вид на річку чи навіть море, але там, куди ми відправляємося, усе трохи інакше.

Тут до неба здіймаються велетні природи, серед яких сховалося найвисокогірніше місто Рахів.

Майже навпіл розділяє місто річка Тиса. Вона то неспішно переливається під променями, то бурхливо вирує.

Рахів – невелике місто. За площею воно приблизно у 150 разів менше за Київ, тому за декілька дні його можна обійти вздовж і впоперек. Подивитися на церкви, мости, прогулятися затишним вулицями, піднятися до амфітеатру, звідки майже повністю видно місто. І зрозумівши, що Рахів став наче рідний, сміливо відправитися далі.

Якщо ви любите ходити пішки, то за годину-півтори, прямуючи вулицею Миру, а потім вул. Красне Плесо за річкою у сторону кордону з Румунією….

… можна дістатися Карпатського біосферного заповідника.

А повертаючись назад до міста, набрати води з мінерального джерела.

Погода влітку у Рахові дуже непередбачувана, адже за пів години на безхмарному небі можуть з’явитися тучі, подощити, а потім зникнути, залишивши по собі на згадку лиш калюжі та каламутну річку. Однак, й у цьому є свої переваги. У Карпатах не буває спекотно. Навіть у липні, коли, здавалося, сонце максимально нагріває землю, серед гір з легкістю цілодобово можна ходити у джинсах, а зранку й того більше – хочеться надягти вовняні шкарпетки.

До речі, вони стануть у нагоді, якщо ви вирішите знову ненадовго покинути Рахів та відправитися на «верхівку» України.

Набагато зручніше буде дістатися туди, якщо ви маєте власний транспорт, а якщо ж ні, то не хвилюйтеся. У Рахові добре розвинений туризм, тому без незабутніх спогадів ви не залишитеся. Хіба що доведеться оплатити близько двохсот гривень за людину, та дочекатися, коли набереться група. Але улітку охочих багато.

Тож наступного дня чи через день вже можна буде побачити світ з іншого ракурсу.

Весь цей час гори навколо височать і ми нижче за них до тих пір, аж поки не дістанемося верхівки Говерли – найвищої точки на території України.

З турботою про змерзлих туристів на Говерлі продають гарячий чай та каву, хоча ціна на ці напої дещо по-гірськи висока.

Але як тільки хмари пропливають, то вартість – останнє, що турбує. Адже перед очами постає неймовірної краси краєвид.

Який щиро запрошує поринути у Карпатське літо.

Н. Савінова

Залишити відповідь