За підрахунками Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ 67% українських школярів стикалися з проблемою булінгу. Щороку бійки та цькування між дітьми стають дедалі частішими та жорстокішими. В Україні проблему вже порушують на законодавчому рівні, а в школах для вчителів та учнів проводять тренінги. Не можуть залишитися осторонь й письменники, які вплітають булінг у сюжетну лінію книг.

Хто?

Юлія Чернієнко, головна бібліотекарка Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки. Спочатку писала вірші, однак письменницею мріяла стати завжди. Свою дебютну книгу «Помста» присвятила складній та актуальній темі ‒ підлітковому булінгу. Ідея виникла ще у 2012 році під час прогулянки берегом моря у Севастополі, а от сама книга побачила світ у 2019 й була представлена на Книжковому Арсеналі.

То який сюжет?

Старшокласниця Міра за два тижні до випускного в жилетці смертниці приходить в клас рішучою та безкомпромісною. Вона має мету ‒ помститися однокласникам за роки знущань, за те, що знищили в ній безтурботну дівчину, яка мріяла знайти друзів та кохання. Пробачити не можна вбити. Де поставити кому?

відео взято з YouTube-каналу Видавничого центру «Академія»

А де видана книга?

Видати книгу Юлія Чернієнко вирішила у видавництві «Академія». Раніше воно спеціалізувалося на підручниках та посібниках, однак зараз більшу увагу приділяє підлітковій літературі. Поки що це незайнята ніша, оскільки для підлітків в Україні пишуть мало.

відео взято з YouTube-каналу Видавничого центру «Академія»

У Миколаєві Юлія Чернієнко презентувала книгу 25 лютого в Миколаївській обласній бібліотеці для дітей ім. В. О. Лягіна. На зустріч з письменницею прийшли й потенційні читачі ‒ учні Миколаївської загальноосвітньої школи № 34.

Наталія Засядько

Залишити відповідь