Поки що цей заголовок стоїть в лапках і звучить в переносному значенні,але вже в недалекому майбутньому це може стати реальністю. Більше того,в деяких місцях нашої планети це вже страшна реальність. Зараз ви самі у всьому переконаєтеся.

Пластикові пакети та пляшки, одноразовий посуд на пікнік, кава з собою по дорозі на роботу, улюблені суші на обід – що їх об’єднує? Як правило, в кожному з них використовується упаковка з полістиролу.Так чи інакше в кінцевому підсумку все це відходи,які не розкладаються,океан виносить їх на незаймані пляжі островів. Щодня боротьбу з ними ведуть сотні прибиральників.

Щороку у всьому світі викидається близько 9 млн тонн пластикового сміття. Свою роль в “сміттєву атаку” вносять мільйони туристів і місцевих жителів. За даними місцевого уряду, Індонезія на другому місці після Китаю, з виробництва пластикових відходів в Південно-Східній Азії. І це призводить до колосальних проблем у світі флори і фауни. Пластик поступово накопичується в природних екосистемах, отруюючи ґрунт і воду, приносить величезну шкоду тваринам. Екологи всього світу б’ють на сполох щодо вирішення проблеми утилізації пластикових відходів, але поки марно.

Пластик був вперше представлений в 1950-х роках,і відтоді було вироблено 8,3 мільярда тонн (9,1 мільярда тонн). Найнебезпечніший – мікропластик – це крихітні частинки, фрагменти розміром менше 5 міліметрів. До 12000 частинок пластмаси були виявлені на літр льоду, взятих з п’яти регіонів на екскурсії до Льодовитого океану в 2014 і 2015 роках дослідниками з німецького Інституту Альфреда Вегенера. Зразки включали крихітні фрагменти упаковки, фарби, нейлон, поліестер і ацетат целюлози, який зазвичай використовується при виготовленні сигаретних фільтрів.
Планктони ковтають дрібні частинки пластику, ланцюжком його їдять риби, сприймаючи за їжу, і,як результат, у вас на столі може опинитися страва з рештками пластмаси.
Вчені говорять, що поки ніхто не може сказати з впевненістю наскільки шкідливі ці крихітні пластикові частинки для морського життя або ж, врешті-решт,для людей.

Багато заможних країн,такі як Великобританія,Сполучені Штати,Японія і Німеччина, заявили,що вони “переробляють”свій пластик,але насправді експортують його в Китай. За даними дослідження,проведеного докторантом університету Грузії Емі Брукс, Китай з 1992 року прийняв понад 105 мільйонів тонн (116 мільйонів тонн) цього матеріалу. Проте,31 грудня 2017 року Китай прийняв політику “Національного Меча” і назавжди заборонив імпорт промислових пластикових відходів з січня 2018 року. Нова політика змушує країни переосмислити,як вони справляються з пластиковими відходами. Отже,приливна хвиля в 111 мільйонів тонн пластикового забруднення може затопити планету до 2030 року після придушення Китаєм імпорту світових відходів.

Використовуючи дані ООН,дослідники виявили,що Китай затьмарює всі інші імпортери пластмаси,припадає близько 45 відсотків пластикових відходів з 1992 року. На країни з високим рівнем доходу в Європі, Азії та Америці припадає понад 85 відсотків усього світового експорту пластикових відходів.У сукупності Європейський Союз є провідним експортером. Станом на 2016 рік,країнами,які експортували найбільше відходів в Китай,були США, Великобританія,Мексика,Японія і Німеччина. Німеччина експортує найбільше пластикових відходів в Китай,де проводиться 69% від загального обсягу.США займають друге місце,при цьому 56% їх відходів направляється в Китай. Великобританія експортує 51% свого пластику в Німеччину,тому цілком ймовірно,що більша частина цього забруднення потрапляє в Китай.

dragon quest xi casino

Але тим не менш, в Європі існують підприємства з переробки пластику, люди давно вже сортують сміття і отримують за це різні пільги.
Приміром, у Японії для збирання пластикових пляшок встановлюють окремі контейнери. Також жителі сортують пластикові пляшки окремо від іншого сміття та пластику.
В Осло пластик пресують і він відправляється на повторне використання. Один кілограм переробленого пластику дозволяє заощадити півтора літра нафти на підприємствах з виробництва різних пластмас. У Швейцарії навіть капсули з-під кави викидають в окремий спеціальний контейнер.

Ну а як же йдуть справи з переробкою пластику у нас в Україні?Чи є у нас підприємства,заводи,які переробляють пластикові відходи? Є сортувальні контейнери?
На Чернігівщині працює завод з переробки пластику «Слов’яни».Це підприємство,яке не тільки переробляє,але і виготовляє вироби з полімерів,є чи не єдиним в Україні. За останні десять років на заводі «Слов’яни» було перероблено 3 тис. тонн вторинного пластика і було вкладено в це підприємство $ 1,5 млн. Також на Дніпропетровщині знаходиться ТОВ «Завод Пластик» – підприємство спеціалізується на переробці полімерних матеріалів методами лиття під тиском. На даний момент завод взяв курс на освоєння та впровадження нових технологій і видів продукції,що дозволить зміцнити його позиції на українському ринку.

blackjack online android app android

Що стосується сортування, то тут все дуже сумно. Сортувальних контейнерів практично ніде немає,люди скидають сміття в один контейнер,не розподіляючи,тому що просто нікуди. На все це потрібні великі суми грошей, які уряд не хоче виділяти на подібні проекти. Тому поки що нам залишається почати з малого і ,передусім,з себе: використовувати багаторазову пляшку; відмовтеся від одноразового пластику, целофанових пакетів; вибирайте перероблюючі і міцні багаторазові матеріали та упаковку; по можливості зменшіть кількість синтетики в побуті,адже зараз все частіше починають виготовляти екоматеріали – дерев’яні зубні щітки,пакети з паперу,сумка-авоська і т. п. Також,по можливості,якщо є сортувальні контейнери,правильно розподіляйте сміття. І наш світ стане трішки чистіше!

Аліна Хоніч