Спорт в житті людини важливий для кожного без винятку, тому ще одним напрямом в інклюзії є паралмійський спорт. Він був започаткований в 1989 році, коли сформувався спортивний рух людей з інвалідністю в Україні. До паралімпійського спорту входить близько 30 видів спорту, з яких відбуваються змагання на літніх і зимових Паралімпійських іграх. Олег Науменко є бронзовим призером XV Паралімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро з фехтування на візках та  майстром спорту України міжнародного класу. Тому ми в нього запитали про певні особливості такого виду спорту.

Чому Ви обрали саме фехтування?

До фехтування я займався баскетболом. Це командний вид спорту. І це означає, що твій особистий результат залежить не лише від тебе, а від всієї команди. Мені за характером комфортніше, коли все ж таки результат більшою мірою залежить саме від мене, коли я можу сказати собі: тут я попрацював на повну, а тут − міг би краще. Мене познайомили з тренером із фехтування, я подивився кілька тренувань інших спортсменів і зрозумів, що це моє.

Який зараз стан паралімпійського спорту в Миколаєві?

Паралімпійський спорт розвивається. Миколаїв у цьому плані не виняток.  Ми показуємо високі результати на змаганнях, тому не лишаємо владі шансу про нас забути.

Як влада підтримує розвиток такого напряму спорту?

Центральна влада підтримує фінансуючи наші тренувальні збори, виїзди на змагання, забезпечує національною формою та екіпіруванням. Спортсмени, які посідають призові місця на чемпіонатах Європи та світу, отримують призові. Місцева влада підтримує нас морально (сміється), також інколи виплачує призові, але вони одні з найнижчих (порівняно з тим, які отримують спортсмени в інших областях).

Які труднощі виникають під час підготовки до змагань?

Фактично, труднощі маємо лише з доступністю. Часто спортсменам доводиться пропустити тренування лише через те, що вони просто не можуть до нього доїхати. Наприклад, взимку, коли дороги погано розчищають від снігу. Тож коли у Миколаєві тепла зима − ми радіємо.

Незважаючи на те, що фінансування паралімпійсього спорту не може похвалитися великими сумами, в Україні такий спорт прогресує з великою швидкістю. На змаганнях люди з інвалідністю показуються гарні результати, що є наслідком плідної праці, наполегливості та мотивації самих спортсменів.

Тамара Старожук

Залишити відповідь