«Французька весна в Україні» або «Довгі ночі короткого метра» – такі назви має фестиваль, який було створено у 2004 році. Глядачі сім годин переглядають короткометражне кіно Франції: драми, комедії, фентезі, анімації. Ці фільми показували на міжнародних фестивалях у Клермон-Феррані, Каннах, Нью-Йорку, Торонто. Стрічки демонструють мовою оригіналу з українськими субтитрами. Квиток коштує трохи дорожче, ніж на будь-який сеанс у кінотеатрі – 120-160 гривень, залежно від обраного місця.

Захід організовано Французьким Інститутом в Україні, Посольством Франції в Україні, за підтримки «Альянс Франсез» та «Артхаус Трафік».

Цьогорічна програма

Хронометраж: 337 хв

Програма 1 – 87 хв.

Драмонас / Dramonasc (25)

Дні мертвих / Los Dias De Los Muertos (8)

Після / ATO SAN NEN (25)

Обійми / Etreintes (5)

Полін в полоні / Pauline asservie (24)

Програма 2 – 84 хв.

Точнісінько / Pile Poil (20)

Мама Бобо / Mama Bobo (17)

Падіння / La Chute (14)

Сауна / Vihta (20)

Колекція / La Collection (13)

Програма 3 – 82 хв.

На все життя / Per Tutta La Vita (5)

В очікуванні Юпітера / J’Attends Jupiter (22)

Піщинка / Grain de Poussiere (19)

Фатія / FATIYA (19)

Блакитний пес / Chien Bleu (17)

Програма 4 – 84 хв.

Мазок / Bavure (4)

Пастельні бажання / Desir Pastel (13)

Нудна робота / Fool Time Job (16)

Ікар / Icare (27)

Витончений / Les Gracieuses (18)

Дика любов / Wild Love (6)

Фестиваль у Миколаєві

Завдяки кінотеатру «Батьківщина» миколаївці також змогли насолодитися витонченим і еротичним кіно Франції. Організатором виступив і кіноклуб «RealityShiftCinema». На початку директор кінотеатру Оксана Олейник привітала гостей і пообіцяла цікаву програму. Перед кожним блоком робили 15-хвилинну перерву, під час якої глядачі мали змогу розім’яти ноги, випити чаю чи кави. Окрім цього, Олександра Філоненко проводила конкурси-розіграші. Переможці отримали запрошення на сеанси у кінотеатрі, які зможуть обміняти на безкоштовні квитки.

На початку перегляду зал був заповнений, багато містян вирішило позбавити себе солодких годин сну для того, щоб зануритися у незвичну чуттєву атмосферу Франції. Деякі фільми викликали зливу овацій та сміху. Завжди приємно впізнавати себе у героях кінострічок, які щиро говорять про почуття та сміливо кидають виклики життю.

Вероніка Пономаренко