Чи задумувалися ви колись про те, що дарування квітів може бути надзвичайно шкідливим для нашої планети? Експерти наголошують, що букети, які ми звикли дарувати коханим, на свята абощо, негативно впливають на довколишнє середовище.

Чому зрізані живі квіти можуть становити загрозу? Екоекспертка Лада Полтавська говорить про те, що однією з основних проблем є пестициди, якими обробляють рослини задля збереження їх від ушкоджень та шкідників:

«Це впливає не лише на рослини, а й на ґрунт, оскільки земля швидко поглинає хімікати та розносить їх далі через ґрунтові води. Великі компанії змушені обробляти «живий товар» біоцидами для того, щоб квіти залишалися свіжими довгий час. Це негативно впливає на здоров’я працівників теплиць і продавців».

Таким чином забруднюються також водні ресурси, адже пестициди розносяться ґрунтовими водами далі, завдаючи ще більшої шкоди.

Квіти продають не тільки бабусі на місцевих ринках, їх можуть експортувати до нас з інших країн. Під час процесу транспортування виділяється певна кількість парникового газу. Внаслідок довгого перевезення більшість частина рослин просто не доживає до часу продажу і перетворюється на звичайнісіньке сміття.

Ще одним мінусом є пластикові упаковки, в яких транспортуються квіти. А ще ми усі звикли до красивого декору букетів, правда ж? Тому як тут обійтися без целофану? При цьому ми забуваємо, що красиво це буде лише кілька днів, а розкладатиметься до 200 років.

Що ж тоді робити, якщо той/та, кого ми хочемо приємно здивувати, дуже любить квіти? Є кілька дієвих та перевірених способів:

Отож, не даруй мертвих квітів. Будьмо екосвідомими разом:)