А чи задумувалися ви, що на пошив однієї шуби до коліна потрібно приблизно 50 тхорів або 55 норок, 60 соболів або 60 куниць, 125 горностаїв або 135 шиншил або 200 білок? За звітами  Last Chance For Animals  кожен рік заради хутра гине 1 млрд кроликів і 50 млн інших видів тварин. Непогана ціна за «красу та моду». Чи не так?

У сучасному світі є безліч альтернатив натуральному хутру, які не менш якісні та гарні.  Виробляти та споживати свідомо, думати, що хтось може навязувати вам криваві тренди» і нехтувати чужими життями – ось що дійсно в тренді.

Світ високої моди поступово відмовляється від використання у своїх колекціях натурального хутра, від шкіряного взуття та аксесуарів. Його вже не використовують  бренди Giorgio Armani, Burberry, Vivienne Westwood, Gucci, Versace. Та все ж таки є і  досі віддані  фанати натурального хутра. Вони сліпо вірять в легенди  піарників, тих самих компаній виробників хутра. Та чи не настав час  розвінчати ці міфи?

 Натуральне хутро екологічніше за штучне, бо воно легко розкладається.

Італійська Ліга проти вівісекції LAV провела дослідження. Його сенс аналіз і порівняння виробництва тваринного хутра та інших матеріалів, їхній вплив на навколишнє середовище. За результатами,  виробництво одного кілограма натурального хутра надає найгірший вплив із 17 з 18 екологічних показників, серед яких зміна клімату, токсичні викиди і багато інших. Хутро шкідливіше за  бавовну, акрил, вовну і навіть поліестер.

  Взимку зігріє тільки виріб із натурального хутра.

Існує стереотип, що шуба –  найтепліший верхній одяг із усіх можливих варіантів. Однак необхідно розуміти, що норка, тхір і кролик, чиє хутро найчастіше служить основою для шуби, мають вкрай тонке підшерстя. Занадто низькі температури не дозволяють носити шуби: лютий мороз просто знищує натуральне хутро.

  Це показник високого соціального статусу, рівня доходів.

Зараз це скоріше дурний тон. Є величезна кількість способів (менш шкідливих для середовища) показати «свій статус» без жертв. У технічно-прогресивному 21 сторіччі – це більше ознака несмаку та невігластва.

 Натуральне хутро – завжди в моді.

«Ви думаєте, що використання хутра все ще модне? Я так не думаю, і це одна з причин, за якими ми вирішили відмовитися від хутра у майбутньому. Це старомодно». Так   заявляє генеральний директор Gucci, Марко Біццарі. Поступово зростає соціальна відповідальність іменитих дизайнерів. Вони запевняють, що не хочуть «кривавої моди» і вводити подібні тренди.

Після цього перед нами постає складне питання, що ж тоді носити? Щоб і тепло, і екологічно, і стильно?

 Штучні утеплювачі:

-холлофайбер;

-тінсулейт;

– холлофіл;

– шелтер;

– файбертек;

–  ізософт.

Ці утеплювачі виробляють з переробленого поліестеру і можуть використовуваться повторно.

Замінники на основі рослинних волокон

–  льон;

– джут;

– кокосове волокно;

– бананове волокно;

– бамбук;

– евкаліпт;

– соя

Ці матеріали вважаються екологічними. Крім того, такі утеплювачі витримують температуру до мінус тридцяти градусів.

Носити натуральне хутро чи відмовитися –  ваш  вибір. Та попри все, зміни починаються із малих кроків. Якщо ви думаєте, що один ваш хутряний виріб нічого не вартий, ви помиляєтеся, бо так може думати кожен третій. Не слід перекладати відповідальність на чужі плечі. Робіть свідомий вибір. Вибір без жертв.

 Юлія Авраменко

Залишити відповідь