Краса – це вбивча сила, а особливо, якщо це первісна краса природи. Тільки таку красу можна назвати неповторною, тільки нею можна захоплюватися вічно. Проте будь-яка «троянда» має свої колючки, так і ці   шедеври. Це не Париж і не Венеція, це одні з найзагадковіших  та найнебезпечніших місць планети. Ми продовжуємо розширювати ваші горизонти і пропонуємо містичні пейзажі природних див, магнітних аномалій, загублених міст, філій раю і пекла одночасно. Подорож для активних та сміливих починається.

    Гейзер Флай

Рукотворний гейзер Флай, який можна побачити на північному заході штату Невада (США) – це безперечне диво природи.  До його появи посеред сухої рівнини, де кількість опадів не перевищує 300 мм на рік, без сумніву, причетні люди. Знаменитий нині Флай з’явився абсолютно незаплановано: в 1916 р. фермери бурили свердловину для колодязя і випадково пробили геотермальну енергію  –  в результаті чого і виник гейзер. Сьогоднішній Флай та абсолютно інопланетний пейзаж навколо нього – результат вимивання з грунту мінеральних речовин. Карбонат кальцію створює химерні форми, а різнобарвні водорості  і ціанобактерії забарвлюють берега водойм в небувалі поєднання кольорів.

   Блакитна діра

Колосальна підводна печера під назвою Блакитна діра, що знаходиться в Єгипті, недалеко від міста Дахаб, недарма здобула собі славу місця таємничого і загадкового. Ця печера входить в десятку найнебезпечніших  місць для занурення. Проте любителі дайвінгу часто нехтують здоровим глуздом, наважуючись опуститися у її зловісні глибини. Блакитна діра –  це величезний карстовий провал шириною близько 55м і глибиною 130 м. Стіни  покриті гострими рифами – колоніями коралів. На глибині 52-55 м. із печери відкривається вихід у море. У бічне відгалуження Діри можна потрапити через величезну арку, також вкриту коралами. Сонячне світло зазвичай доходить сюди повільно, тому на великій глибині для людських очей все виглядає похмурим.

     Мачу-пікчу

На території сучасного Перу, на самій вершині гірського хребта, на висоті 2450 м розкинулося Мачу-Пікчу – стародавнє місто доколумбової Америки. Вчені вважають, що столиця інків, або «місто в небесах», було збудоване близько 1440 року та проіснувало трохи більше століття. У 2007 р. Мачу-Пікчу було удостоєне звання нового дива світу. Практично кожна із двохсот споруд Мачу-Пікчу було кам’яною, тому місто прекрасно зберігся до наших днів, столиці інків переважали храми. Загублене місто було відкрите порівняно недавно –  у 1911 році, його виявив  американський дослідник Хайрам Бінгем. Чудово збережений, Мачу-Пікчу не був зруйнований конкістадорами і представляє величезний інтерес для вчених і туристів.

Пустеля Данакіль

Це суворе місце можна було б назвати філією пекла на землі, якби не одне «але» – пейзажі тут казково красиві. Соляні озера пустелі представляють собою химерні поєднання найнесподіваніших форм і яскравих кольорів: ніжно-зеленого, лимонного, жовтого і коричнево-червоного. Саме для того, щоб насолодитися красою незвичайних ландшафтів, в Ефіопію постійно приїжджають не тільки геологи і вулканологи, але і туристи, яким потрібен активний, повний екстриму відпочинок. Екстремалів зустрічає один із діючих вулканів світу – Ерта Альо. Абсолютно унікальним цей вулкан робить навіть не те, що він знаходиться нижче рівня моря, а те, що у Ерта Альо відразу два лавових озера і він є єдиним вулканом планети з таким показником. Пустеля Данакіль приваблива не тільки вдень, але і вночі: туристи, які прибули сюди, спеціально виходять з наметів, щоб при світлі повного місяця помилуватися соляними скульптурами.

 Саргасове море

Відкриття Саргасового моря приписується самому Христофору Колумбу.  Це унікальне місце – без берегів і без вітру. Воно – найбільш таємниче з усіх морів: у нього немає ні берегів, ні постійної площі.  Показник ж прозорості води цього моря без берегів – один з найвищих в світі. У районі Саргасового моря дно проглядається аж до 60 м глибини. У тихих і теплих водах Саргасового моря, температура яких ніколи не падає нижче 18 ° C, процвітає життя. Саме тут зосереджені найбільші запаси бурих водоростей – саргасів, які вільно переміщаються в товщі води завдяки наявності в них дрібних повітряних бульбашок. Саргаси –  справжній гостинний будинок для багатьох риб, морських черепах, молюсків, актиній і ракоподібних. Особливо багато тут атлантичних вугрів, які щорічно у величезній кількості збираються у теплих водах моря, щоб дати початок нового життя.

Наш світ – широкий  та різнобарвний.  Він має чіткі межі, а ось його бездонні дива – ні. Щодня вони надихають своєю досконалістю і пробуджують бажання жити. Розплющують очі, загострюють слух та дарують мрію. Не бійтесь містичної краси,  відкривайте світ і себе разом із ним. У його небезпечних окраїнах ви можете розкрити у собі авантюриста, дослідника, романтика та ще чимало несподіваного. Вдалих відкриттів!

Юлія Авраменко

Залишити відповідь