Чудова новина для миколаївців, які прагнуть вивчати українську мову, але, на жаль, не мають на це часу. У такому разі треба поєднувати приємне з корисним. А на допомогу приходить «Українське радіо: Миколаїв». Миколаївська філія ПАТ “НСТУ” створила радіопрограму під назвою – “Мовний інспектор”. Це перший регіональний проект, мета якого мотивувати російськомовних миколаївців вивчати та розмовляти українською мовою.

Допомагають у цьому медіа-проекті миколаївські фахівці-філологи – викладачі кафедри української мови і літератури МНУ ім. В. Сухомлинського. Вони намагаються підвищити мовну грамотність, надихнути та навчити жителів міста усім правилам спілкування рідної мови. А також головною метою проекту є розвінчання міфу про те, що Миколаїв – це російськомовне місто.

“Цей проект, насамперед, про внутрішню свободу вибору людини. І хоча тих, хто говорить українською, у нашому місті поки що не так багато, як хотілося б, головне – вони є. І вони допомагають нам ламати стереотипи про “російськомовний” Миколаїв. Правильно говорити – це важливо, але набагато важливіше мати сміливість говорити українською навіть тоді, коли не хочеться виділятись і привертати до себе увагу. Місія “Мовного інспектора” – додати впевненості тим, хто любить рідну мову. Ніхто не має відчувати себе “іншим” тільки тому, що говорить українською”, – зазначає продюсерка радіо Оксана Хмельова.

Створення проектів, які сприяють підвищенню української мови вкрай важливі. Особливо для міст, які за певними ознаками вважаються російськомовними. Дійсно, в Миколаєві більшість людей не використовує українську мову в повсякденному житті: або боїться, або немає компанії за спільними інтересами, або ще щось. Але радіо проект «Мовний інспектор» – чудова можливість дізнаватися та накопичувати знання. Робити це можна дистанційно, що дозволяє робити багато справ одночасно, а також ви можете переглядати записані ефірі на Ютубі, що теж дуже зручно. Тож, шановні миколаївці, давайте вчити рідну мову та доводити усім, що Миколаїв – це україномовне місто!

Світлана Романчук

Залишити відповідь