Карантин вніс корективи в наше повсякденне життя. Усі події, конференції, фестивалі, концерти перейшли з офлайну в онлайн. Не винятком став обласний конкурс «Краща миколаївська книга».

А детальніше?

Це один з провідних проєктів Миколаєва, що промотує та популяризує читання, підтримує місцевих авторів і книжкові видавництва. Проводиться 18 років поспіль за підтримки управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Миколаївської обласної державної адміністрації і управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради. «Краща миколаївська книга» ‒ чудова можливість ознайомитися з виданнями як улюблених місцевих авторів, так і дізнатися нові імена в літературі.

Зазвичай урочисте нагородження переможців конкурсу відбувається в Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького. Через пандемію коронавірусу святкування не відбулося, але це не зупинило організаторів. Тепер про кожну книгу-переможця можна почитати на сайті бібліотеки, а ще побувати на віртуальній екскурсії виставкою миколаївських видавництв та переглянути буктрейлери. Цього року на конкурсі представлено 53 книги місцевих авторів, виданих протягом 2019-2020 років у семи видавництвах та видавничих центрах Миколаєва.

відео взято з сайту Центральної міської бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького

Хто переміг?

«Найкраще історико-краєзнавче видання» ‒ Євген Горбуров «История без ретуши: из блокнота краеведа» (видавництво «Іліон»). До видання увійшли 30 нарисів, написаних на основі артефактів та документів ХІХ–ХХ століть. Це розповіді про видатних миколаївців, що здобули шану і славу в науці, будівництві, військовій справі, історії, приховані за жетонами, медалями й знаками, що зберігаються у приватних колекціях. У книзі дуже багато ілюстрацій, що допоможуть зануритися в ті часи та уявити маловідомі епізоди міського життя. Тож якщо ви цікавитеся історією рідного міста, обов’язково прочитайте цю книгу.

«Краще навчальне видання та підручники» ‒ Ганна Михайлович, Кирил Горбенко, Олександр Смирнов, Оксана Господаренко, Володимир Кузовков «Історія Степового Побужжя: від найдавніших часів до кінця XVIII століття» (видавець ‒ Ірина Гудим). Мета видання ‒ розповісти історію людства на прикладі Північного Причорномор’я. Завдяки зусиллям миколаївських істориків, археологів та численних поколінь їхніх студентів стало можливим систематизувати увесь матеріал, яких розкриває таємниці минулого від палеоліту до Гетьманщини. Текст супроводжує безліч ілюстрацій, що допоможуть читачеві зрозуміти, яким чином облаштовували помешкання наші пращури, як вони виглядали та якими предметами побуту користувалися. На жаль, краєзнавство в школах вже не викладають, однак автори переконані, що книжка захопить романтикою подорожі та пошуку.

«Найкраще прозове видання» ‒ Наталія Христова «Николаевские мадонны» (видавець ‒ Ірина Гудим). До книги увійшли 28 історій про успішних жінок Миколаєва, їхній шлях у вірі, мистецтві, медицині, бою. Нариси протягом 15 років публікувалися у газеті «Вечірній Миколаїв», а тепер читач має нагоду прочитати їх під однією обкладинкою. За словами авторки, «миколаївські мадонни» ‒ це сильні жінки, яким підкорилася поезія, музика і живопис, телеефір і шпальти газет. Другий розділ книги розкаже історії кохання талановитих жінок до талановитих чоловіків, гармонійні стосунки та плідну творчість.

«Найкраще поетичне видання» ‒ Світлана Іщенко «Дерева злетіли парами» (видавець ‒ Віктор Швець). Це лірична збірка поезій, авторка якої вже 20 років живе в Канаді, однак не втрачає духовного зв’язку з Україною та рідним містом. Спогади миколаївського дитинства поєднуються з пейзажами Британської Колумбії, українська традиція віршування сплітається з англо-американською. Самобутня поезія зацікавить навіть тих, кому тема розлуки з батьківщиною не близька.

«Найкраще видання для дітей та юнацтва» ‒ Ірина Грунська «Однажды в Николаеве» (видавництво «Іліон). Це продовження пригод маленької хмаринки Таї та Вітерця. Якщо маєте молодших сестру чи брата, впевнена, вони будуть у захваті від уявної прогулянки на ярмарок та до лялькового театру разом з милими персонажами книги.

«Кращий літературний дебют» ‒ Андрій Воробець «Заметки на полях войны» (видавець ‒ Ірина Гудим). Автор був на передовій, тож усі свої спогади вирішив вкласти в книгу. «Шлях в АТО», «Вихід з Ізваринського котла», «Оборона ДАП» – назви розділів не потребують додаткового пояснення. Особливої уваги варта й гра слів у назві, адже в слові «поля» у російській мові поєднується значення простору географічного і писемного, духовного, що натякає на різні періоди в житті письменника – до, під час і після війни.

Усі книги вже є в Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького, також їх можна придбати у видавництвах. Онлайн-виставка «Краща миколаївська книга» діятиме до 30 квітня, тож якщо хочете обрати собі нову книгу та підтримати місцеве книговидавництво, вам сюди.

Наталія Засядько

Залишити відповідь https://solnik.com.ua/casino-chip-display-binders/