1 сезон

2 сезон

3 сезон

КОРОЛЕВА СЕРДЕЦЬ

    Діана Спенсер – одна з найвідоміших жінок двадцятого століття, чия трагічна доля залишила слід у серцях сучасників.  Вона змогла стати іконою стилю, волонтеркою № 1, королевою людських сердець. Леді Ді здобула неабияку прихильність співгромадян, адже в рейтингу найвизначніших британців (за даними каналу Бі-бі-сі)   вона посіла третє місце, випередивши Дарвіна і Шекспіра.

«Я не живу  не за правилами. Я керуюсь серцем, не головою»

   Епатажні вихідки,  яскраві наряди, відверті  зізнання, трагічна смерть – це все епізоди запаморочливої долі принцеси Уельської. Та вони стають другорядними на фоні  гуманітарної допомоги, вагомість якої досі ніхто не перевершив.

«Я б хотіла бути королевою ваших сердець, але не уявляю себе королевою цієї країни»

Місія – благодійність

 Діана багато займалася благодійністю, жертвуючи значні кошти в різні фонди, була активісткою руху, надавала людям матеріальну і моральну допомогу.

  • Навесні, у 1987 році, у Великобританії відкрилося перше відділення для хворих на СНІД. Тоді про цю хворобу було мало відомо, вважалося, що вона передається через дотик. Діана ж відвідала лікарню, де невимушено спілкувалася з пацієнтами та тиснула їхні руки. З цього моменту вона завжди виступала на захист хворих, спростовувала міфи, намагалася підтримувати боротьбу зі СНІДом, не дивлячись на несхвалення королеви.

«Філософський склад розуму — це мистецтво переносити нещастя інших»

  • У лютому 1992 року принцеса Діана вирушила до Індії, де відвідала богоугодні заклади матері Терези:  хоспіс, притулок для покинутих дітей, лепрозорій для хворих на проказу. Діана потиснула руки пацієнтам, доводячи, що це не заразно. Незабаром принцеса Діана стала покровителем організації The Leprosy Mission і відвідала лікарні Індії, Непалу, Зімбабве. Вона дуже тісно спілкувалася з матір’ю Терезою.

     «Обійми можуть зробити багато хорошого, особливо для дітей»

  • Принцеса Діана підтримала кампанію проти виробництва і використання протипіхотних мін. У рамках місії Червого хреста вона приїхала до Анголи, де йшла громадянська війна.  Кількість постраждалих від протипіхотних мін вразила її. Леді Ді вдягла на себе бронежилет із емблемою HALO-TRUST і захисну маску від куль і ризикнула пройти «розмінованим» полем, яке залишалося небезпечним для жителів.  В кінці 1997 року міжнародний рух із  заборони протипіхотних мін отримав Нобелівську премію миру.

«Ніщо не приносить мені більшого щастя, ніж намагатися допомогти найбільш уразливим людям у суспільстві. Це мета і істотна частина мого життя — свого роду доля. Ті, хто знаходиться у тяжкому становищі, можуть зателефонувати мені. Я прибіжу, де б вони не були».

   Принцеса Діана одна з найяскравіших представниць свого часу, яку ми пам’ятаємо  і сьогодні. Вона своїм прикладом доводить, що можна розвінчати будь-які міфи, можна подолати  будь-які стереотипи, можна допомогти не лише мільярдами, але  й словом, посмішкою. Інколи це варте навіть більшого. При бажанні допомогти – ми завжди можемо це зробити. Вона не була ідеальною: екцентрична поведінка, складний характер, романи на стороні, проте Діана була щирою і відвертою, саме тому геть ніяк не вписувалася у королівські канони….Та вона вміла вдало компенсувати всі  недоліки своїм великим серцем, що й оцінив народ.

   Використано цитати з сайту.

Юлія Авраменко

Оставьте комментарий