Звикли читати хорор-сторі Кінга або фентезі Толкіна? А українську химерну літературу почитати хочете? Впевнена, що так, адже рік тому в Україні з’явилося дуже містичне видавництво «Дім Химер».

Хто заснував форматне видавництво?

Вікторія Гранецька та Влад Сорд. Вона – українська письменниця-прозаїк (хоча пише й вірші), лауреатка літературної премії «Коронація слова» у 2011 році. Він – молодий поет, громадський активіст та ветеран бойових дій. Так, увесь «Дім» тримається на двох людях. Вікторія відповідає за роботу з авторами та їхніми книгами, а Влад – художній редактор химерного видавництва. Книжково-видавнича ніша, звісно, теж  особлива – це «темна» суто українська література, яку зараз представляють містично-психологічні трилери, хорор, детективний нуар, соціальна фантастика, неоготика, темне фентезі, стім-панк, романи й оповідання на основі історичних містифікацій, екзистенційний (пост)апокаліпсис, футуристична (анти)утопія тощо. Зараз видавництво має 17 виданих книг та співпрацює з 35 українськими авторами.

Чим «Дім Химер» суттєво відрізняється від інших видавництв?

Місією «Дому» є, як і в усіх інших видавництв, популяризація читання серед людей. Є автор, він пише книгу, шукає видавництво, видає своє творіння, їздить країною з презентацією. І тут вже як пощастить – книгу можуть активно купувати, а можуть й особливо не звернути на її появу уваги. То де ж тут популяризація? По суті, ніде. «Дім Химер» працює зовсім інакше. Вони використовують інший підхід до промоції. По-перше, до кожної книги створюють буктрейлер, який потім збирає сотні переглядів на всіх діджитал-платформах. По-друге, поєднують книгу з якимсь цікавим проектом. Наприклад, під час промотування книги-антиутопії Сергія Рибницького «Жовтий закон» видавці вирішили трохи попранкувати й представити Жовтий закон у соцмережах як міжпартійне угрупування. Збірка хорор-оповідань «Вбивство на вулиці…», до якої увійшли оповідання переможців конкурсу, присвяченому творчості Едгара По, теж непроста. На обкладинці книги По в українській сорочці, а від містичних історій в жилах стигне кров.

А ще «Дім химер» видає романні трилогії, що теж доволі незвично для українського книговидавництва. Однією з таких книг є роман Алевтіни Шавлач «Знак Єви», де для кожного розділу створили унікальну містичну ілюстрацію. До речі, незабаром на сторінці видавництва у Фейсбуці проходитиме розіграш безкоштовних татуювань за ескізами цих ілюстрацій. От тобі й нестандартні підходи до популяризації читання!

Відео зі сторінки видавництва «Дім Химер» у Фейсбуці

Чим особливий візит «Дому Химер» до Миколаєва?

Оскільки видавництво зовсім молоде, Вікторія Гранецька та Влад Сорд активно презентують його всією Україною. 13 листопада химерники приїздили й в Миколаїв. Саме в нашому місті видавці вперше представили книгу Влада Сорда «Безодня». Це не просто книга, а ветеранська проза, військово-містичні оповідання, засновані на реальних подіях. «Безодня» вже отримала визнання та потрапила до довгого списку Книги Року за версією ВВС. Також Вікторія та Влад анонсували, що одним з наступних видань стане книга саме миколаївського автора. Думаєте, Миколаїв не читає? Дуже помиляєтеся, бо після презентації книги «Дому» розкупили за двадцять хвилин.

Презентація видавництва в Миколаєві

Тож, в Україні на одне якісне нішеве видавництво стало більше, книголюби можуть тішитися. Якщо ви ще не познайомилися з «темною» українською літературою, можете зробити це тут.

Наталія Засядько