Більшість людей часто стоїть перед вибором: сказати правду чи збрехати. Чи завжди потрібна ота гірка правда чи все ж таки краще в деяких випадках говорити солодку брехню? Цей моральний вибір завжди робить сама людина. Проте є ще дещо цікавіше.

Дослідники виявили, що людям набагато краще вдається брехати, коли вони говорять іноземною мовою. Згідно з останніми даними, ті, хто володіють декількома мовами, краще брешуть на іноземному діалекті, оскільки існує велика емоційна роз’єднаність зі словами. А наша рідна мова тісно пов’язана з нашими емоціями, що робить нас більш вразливими і, отже, чесними, кажуть вчені. Іноземні мови також пов’язані з більш раціональним мисленням, порівняно з нашою рідною мовою і це також допомагає людям в тому, щоб збрехати. Дивно, але факт.

Останнє дослідження було проведено Христиною Сучоцки(Kristina Suchotzki) і Маттіасом Геймером(Matthias Gamer) з Університету Вюрцбурга в Німеччині. Результати, опубліковані в журналі “Експериментальної психології”, виявили, що німцям набагато легше брехати, коли вони говорять іншою мовою. Щоб перевірити теорію, дослідники задавали учасникам безліч питань, вимагаючи, щоб вони відповідали на кожне з них як з точними, так і з невірними відповідями. Питання варіювалися від фактичних до особистих і включали будь-що від ” у вас вдома є акваріум?” до “ви переглядаєте відео інтимного характеру?”. Пані Сучоцки також вважає, що результати якимось чином пояснюють, чому іноземці здаються верткими, коли говорять нерідною мовою.

Вчені виявили, що зміна мови пов’язана і з іншими перцептивними(психічне сприйняття), когнітивними й емоційними змінами. Емоційні переживання більш тісно пов’язані з рідною мовою.

Наприклад, коли хтось каже “Я люблю тебе” на одній мові, це може означати набагато більше, ніж коли це говорять на іншій, іноземній, мові. Мови не тільки формують наше візуальне сприйняття, але і впливають на те, як ми сприймаємо речі і розуміємо навколишнє середовище.

Та все ж таки, більшість з нас хоче знати і чути правду, якою б вона не була і на якій мові не звучала. Ці 9 способів підкажуть вам, коли ваш співрозмовник лукавить і щось недоговорює.

ДЕВЯТЬ СПОСОБІВ ВИЗНАЧИТИ БРЕХУНА

1.Велика пауза: брехня – досить складний процес для тіла і мозку. Спочатку ваш мозок виробляє істину, яку він потім повинен придушити, перш ніж виробиться брехня.
Це часто призводить до тривалої паузи, ніж зазвичай, перш ніж відповісти, плюс словесна техніка затримки, така як ” чому ви в мене питаєте про це?” замість швидкої, прямої і відкритої відповіді.

2.Очі: у людей більша виразність очей, ніж у будь-кого з тварин. Наші очі одразу видають, якщо ми намагаємося щось приховати. Коли ми дивимося вліво, щоб подумати, то ми часто звертаємося до спогадів, але коли наші очі закочуються вправо, ми можемо думати більш творчо. Крім того, вина за брехню часто змушує людей використовувати жест відключення зорового контакту, наприклад, дивитися вниз або вбік.

3.Дихання: неправдива істина викликає миттєву реакцію на стрес у більшості людей, що означає активацію різних механізмів. Пересихання в порожнині рота, значна пітливість, пульс частішає і ритм дихання змінюється на більш короткі, більш дрібні вдихи, які часто можна побачити і почути.

4.Жести: брехун часто переграє, коли говорить і жестикулює занадто багато, щоб бути більш переконливим. Ці ритуали на мові тіла можуть включати чималу кількість зорового контакту (часто не моргаючи!) і надмірна жестикуляція.Чим більше хтось жестикулює, тим більш імовірно, що вони брешуть.

5.Обличчя: хоча деякі люди вважають за краще використовувати “poker face”, багато хто вважає, що цей прийом недійсний.

6.Приховання: коли хтось говорить неправду, часто в них виникає бажання приховати своє обличчя від аудиторії.

7.Самозаспокоєння: стрес і дискомфорт від брехні часто виробляють жести, спрямовані на втіху брехуна, такі як хитання, погладжування або скручування волосся. Ми всі схильні використовувати такі жести, але це особливо чітко проявляється, коли хтось лукавить.

8.Мікрожести: це дуже маленькі жести або вирази обличчя, які можуть блимати по обличчю так швидко, що їх важко побачити. Експерти часто використовують відзнятий матеріал, який потім сповільнюється, щоб вловити справжню реакцію мови тіла, що виникає в середині виконуваної брехні. Найкращий момент, щоб визначити їх у реальному житті, – це придивлятися до виразу обличчя і що з ним відбувається після того, як брехун закінчив говорити.

9.Руки: найважчі частини тіла, які важко втримати на одному місці, коли говориш неправду.

Коли взаємозв’язок жестів і слів розходяться – це називається недоречною жестикуляцією, і часто це руки або ноги, які видають, що людина обманює.

Аліна Хоніч