У часи Античності дівчата вибілювали шкіру оливковим маслом та купалися у молоці, аби отримати тоді «трендову білизну». Дами доби Бароко вирізали зі шматків тканини зірки та квіти, приклеювали їх на обличчя та створювали химерні, але модні родимки.

У 20-тих дівчата худли. У 50-тих, із-за популярності Мерилін Монро, починали набирати вагу. Вже у 60-тих модель Твігі своїми довгими віями швидко посунула Монро з п’єдесталу. І ввела тренд на утьтракороткі зачіски та надмірну худобу. У 80-ті всі побігли у спортзали, бо тоді  на піку була спортивна фігура.

У 2010 піддалися впливу американської моди: Кім Кардашян (параметри тіла – 90-60-90, губи і вії теж 90). А зараз епоха натуральності, коли красуні біжать до хірургів, аби прибрати силікон. Досі не зрозуміли що це? Це все маніпуляції, до яких запобігали жінки у погоні за еталоном краси.

Мода постійно диктує свої закони. Стандарти змінюються, а її «фанатки» намагаються сліпо їм слідувати. Як в історичному ракурсі, так і сьогодні представниці жіночої статі проводять чимало «бюті-процедур», щоб перевершити саму себе та викликати захоплення.  Проте на противагу «нормам краси» не так давно з’явився і бодіпозитив, який набирає все обертів.

Бодіпозитив  –  соціальна течія, яка вчить позитивному ставленню до свого тіла, його тотального прийняття і вільного самовираження.  Головна мета – переконати суспільство приймати різноманітність людської зовнішності, аби  у людей із всього світу було менше психологічних розладів, випадків суїциду та булімії. А також, щоб жінку перестали оцінювати відповідно до стереотипів, адже особистість визначається безліччю факторів.

Саме він є альтернативою для адекватного сприйняття себе. Сьогодні все більше людей сприймають себе такими, як вони є, і цілком цим задоволені. Бодіпозитив – це зброя проти комплексів, які псують людям життя у будь-якому віці.     Це любов до свого тіла, яка приходить не тільки раціонально, але й емоційно.

Проте не варто впадати у крайнощі і плутати його із вседозволеністю. Якщо стан здоров’я вас не радує – це вже не бодіпозитив, а харчовий розлад. Справжній бодіпозитив, перш за все, про баланс духовного і фізичного. І здоровому тілі (без різниці, чи відповідає воно стандартам моди та бажанням суспільства) – здоровий і дух.

Яскравим прикладом, є  студентка Олена Галюк. Дівчина активно розвінчує міфи важливості стандартів краси та виступає символом гармонії між зовнішнім та внутрішнім. Вона вже встигла виступити у ролі моделі plus size для нашого видання. А також поділитися секретами позитивного ставлення до себе і до оточуючих.

 Чи почуваєте ви себе комфортно у своєму тілі?

Я обожнюю своє тіло та почуваю себе комфортно, бездоганно.

 Чи хотіли б щось змінити?

Змінювати я в собі нічого не хочу, не тому, що це найлегший спосіб жити “пливти за течією”, а тому, що мені все у собі подобається.

  Як думаєте, чому так багато дівчат підпорядковуються стандартам краси?

Багато дівчат хочуть бути ідеальними та помилково вважають, що в них щось не так. Так, є певні стереотипи, еталони краси, але ми самі визначаємо, що гарно особисто для нас, а що ні. Слідуючи думці інших, дівчата часто й не задумуються про те, чи комфортно їм у своєму тілі, а відразу беруться щось змінювати, щоб досягти того стандарту.

Що ви могли б побажати тим, хто невпевнений у собі?

Раніше я теж була невпевненою у собі, часто думала, що зі мною щось не так, але з часом усвідомила, що не можу бути для всіх ідеальною. Коли почала віддавати перевагу тому, що мені подобається, я знайшла вірних друзів, яким подобаюся такою, якою є. Через деякий час я помітила, що схудла, хоч мені не допомагала ні дієта, ні спорт. Мій розмір одягу до того, як я була невпевненою у собі був 56, а зараз став 48-50, тому, дівчата, навчіться любити себе такими, якими ви є! А коли полюбите себе, то і  не помітите, як з’явиться впевненість у собі. (Адже нічого ідеального не існує) Любіть себе і щастя саме прийде до вас.

  Юлія Авраменко

Залишити відповідь